• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 23 - 27 березня 2014 р.
Опубліковано 29 березня 2014 року о 15:33

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Впродовж звітного періоду провідні йорданські англо- та арабомовні ЗМІ продовжують висвітлювати події в Україні на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Рейтерс», «Асошіейтд Прес», «Франс Прес» тощо). Були опубліковані статті під назвами «Російські сили штурмують українські бази в Криму», «Уроки з України», «Україна побоюється, Росія «готова атакувати», «Обама та лідери G-7 зустрічаються без Росії», «США та ЄС спільно працюють над більш жорсткими санкціями щодо Росії».

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Внутрішня політика

Місцева преса повідомила про те, що Уряд Йорданії вніс зміни до закону про тимчасове проживання іноземців в Королівстві. Даними поправками передбачається присвоєння «особистих номерів» іноземних громадянам, які прибули в країну з метою працевлаштування або навчання. Також власники готелів та орендодавці власних квартир протягом 48 годин з початку заселення іноземця повинні будуть повідомляти про таких осіб в Міністерство внутрішніх справ Йорданії. Крім того, буде збільшено штраф за порушення правил перебування в країні для людей з інших країн з 1,5 до 3 йорданських динарів за день.

Закон про тимчасове проживання іноземців в Йорданії вступить в силу після його схвалення депутатами Національних Зборів Йорданії.

Зовнішня політика

Місцева преса повідомила про те, що 24-25 березня 2014 року Король Йорданії Абдалла ІІ на чолі йорданської делегації взяв участь у роботі Саміту з питань ядерної безпеки, що проходив у Гаазі.

24 березня 2014 р. йорданський монарх виступив перед учасниками саміту у ході протокольного заходу. У своєму слові він зазначив, що ядерна безпека має бути пріоритетом глобального порядку денного. Він також закликав учасників саміту до спільних зусиль з метою запобігти будь-якій ядерній катастрофі та для підтримки «культури ядерної безпеки». У цьому зв’язку Абдалла ІІ повідомив про відповідні заходи, що вживає Йорданія. У найближчому майбутньому офіційний Амман планує ратифікувати Міжнародну конвенцію з недопущення актів ядерного тероризму. За словами Короля Йорданії, для його країни забезпечення ядерної безпеки залишається одним з головних питань зовнішньої та внутрішньої політики, враховуючи прийняті Королівством рішення щодо будівництва АЕС.

У рамках Саміту відбулися зустрічі Абдалли ІІ з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-Муном, Прем’єр-міністром Данії Марком Рутте, а також Міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим.

У ході зустрічі з російським міністром сторони обговорили питання глобальної та регіональної безпеки, зокрема, розв’язання сирійської кризи. У цьому зв’язку співбесідники використовували традиційну риторику щодо необхідності започаткування всеохоплюючого діалогу у цій країні, вирішення конфлікту мирним шляхом, забезпечення розвитку Сирії в інтересах її народу тощо. Також не виключається, що під час зустрічі С.Лавров доніс до йорданського монарха російську позицію щодо подій в Україні, зокрема, у контексті підготовки до голосування проекту резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України» 27 березня 2014 року. Заслуговує на увагу також підтвердження сторонами планів щодо будівництва російськими компаніями АЕС у Королівстві.

         

Йорданська преса повідомила, що 25-26 березня 2014 р. у Державі Кувейт проходив 25-й Арабський саміт. Йорданську делегацію у перший день роботи Саміту очолював Король Абдалла ІІ. Під час виступу у ході Саміту основними сигналами йорданського монарха стали питання щодо Близькосхідного мирного врегулювання, сирійська криза та загальноарабські проблеми.

Під час обговорення палестинського питання Йорданія у черговий раз підтвердила свою позицію щодо необхідності заснування суверенної та життєздатної палестинської держави. Досягнення цієї мети є одним з пріоритетних інтересів Королівства, враховуючи перебування на його території великої кількості палестинських громадян, багато з яких мають статус біженця.

Щодо питання сирійської кризи Йорданія заявила, що триваюча ескалація сирійської кризи та її зростаючі гуманітарні масштаби вимагають термінових рішень. Ключовим елементом у цьому зв’язку залишається всеохоплюючий перехідний політичний процес, збереження територіальної цілісності та політичної незалежності країни. У комплексі це має також забезпечити повернення сирійських біженців на батьківщину.

Щодо питання про загальноарабські проблеми, то на думку йорданської сторони, трансформації в регіоні формулюють нові виклики для арабського світу, що зумовлює необхідність активізації спільних дій та співпраці. У цьому зв’язку слід посилити взаємодію у рамках Арабського парламенту та посилити його роль в регіоні.

Також у ході Саміту йорданський монарх провів двосторонні зустрічі з Еміром Кувейту шейхом С. Аль Сабахом, Президентом Лівану Мішелем Сулейманом, Президентом ПНА М.Аббасом, Спецпредставником ООН/ЛАД у Сирії Л.Брахімі.

 

Провідні йорданські ЗМІ повідомили про зустріч 26 березня 2014 р. Короля Абдалли ІІ з держсекретарем США Джоном Керрі, у ході якої сторони  обговорили останні події, пов'язані з палестино-ізраїльськими мирними переговорами.

Монарх підтвердив необхідність досягнення справедливої і всеосяжної мирної угоди, яка дозволить заснувати нову незалежну палестинську державу.  У зустрічі також взяли участь Голова Королівського двору Ф.Таравне, Міністр закордонних справ та у справах експатріантів Н.Джуде та інші офіційні особи з обох сторін.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux