Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ
Повідомлення про Україну
16 березня ц.р. в йорданських провідних ЗМІ була опублікована стаття «Йорданія голосує на користь проекту резолюції щодо Криму». Зокрема, в новині повідомляється, що 15 березня ц.р. Йорданія підтримала проект резолюції Ради Безпеки ООН про невизнання кримського «референдуму». Водночас, Російська Федерація наклала вето на дану резолюцію, а КНР утримався з даного питання.
Згадана резолюція складається з 6 пунктів, в яких наголошується на суверенітеті, незалежності, єдності і територіальній цілісності України, міститься заклик до сторін до мирного вирішення конфлікту шляхом політичного діалогу. Крім того, в даному документі йдеться про те, що офіційний Київ повинен дотримуватися і виконувати свої зобов'язання за міжнародним правом і захищати права всіх людей в Україні, в тому числі національних меншин.
Водночас, впродовж звітного періоду провідні йорданські англо- та арабомовні газети продовжують висвітлювати події в Україні на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Рейтерс», «Франс Прес», «Асошіейтд Прес» тощо). Були опубліковані статті під назвами «Україна повідомляє про «вторгнення» Росії в Крим напередодні голосування», «Голосування в Криму розпочалося», «Крим проголосував за приєднання до Росії на тлі різкого зростання напруженості», «Крим проголосив незалежність», «Путін підписує договір про приєднання Криму до РФ, у той час коли загинув один військовослужбовець» та «Російські війська штурмують українські військові бази в Криму».
Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.
Внутрішня політика
Місцева преса повідомила про те, що стратегічний запас пшениці в Йорданії на даний час складає 632 тис. тонн і цього має вистачити на 8 місяців. Стратегічний запас ячменю становить близько 483 тис. тонн, якого вистачить на 7 місяців, відповідно до заяви Міністерства промисловості і торгівлі.
Щомісячне споживання пшениці складає близько 80 тис. тонн та близько 70 тис. тонн ячменю. Йорданське міністерство найближчим часом планує провести тендери щодо закупівлі зернових культур для збільшення стратегічного запасу Королівства. За офіційними даними у 2013 р. Йорданія спожила 800 тис. тонн пшениці.
Провідні йорданські газети повідомили, що Верхня та Нижня палати Національних Зборів Йорданії на спільному засіданні ухвалили рішення щодо об'єднання Комісії з регулювання страхування з Міністерством промисловості і торгівлі. Дане рішення прийнято з метою виконання минулорічного прийнятого закону про об'єднання державних установ, які виконують схожі функції для зменшення навантаження на бюджет Королівства.
Економіка
Йорданська преса повідомила, що Світовий банк схвалив видачу кредиту у розмірі 250 млн. дол. США для Йорданії для зменшення фінансового навантаження на державний бюджет Королівства через великий приплив сирійських біженців на її територію.
У прес-релізі, розміщеному на його веб-сайті, Світовий банк також звинуватив регіональні потрясіння, які впливають на фінансові проблеми Йорданії, зокрема перебої в поставках природного газу з Єгипту.
Світовий банк протягом останніх двох років надав Йорданії 700 млн. дол. США у вигляді позик і грантів для підтримки економічної ситуації в Королівстві. Зокрема, в липні 2013 року Світовий банк виділив 150 млн. дол. США в якості швидкої і прямої фінансової допомоги, щоб допомогти Йорданії забезпечити доступ до основних послуг охорони здоров'я, основних господарських потреб для населення, постраждалого від зростаючого впливу сирійської кризи.
Місцева преса повідомила про те, що Європейська комісія і Йорданія підписали кредитну угоду у розмірі 180 млн. євро допомоги біженцям з Сирії в Йорданії та зменшення негативного впливу на економіку Королівства від порушення імпорту газу з Єгипту. Дана допомога допоможе полегшити фінансові обмеження та підтримати продовження економічних реформ в Йорданії.
Йорданська преса повідомила, що США і Йорданія підписали кредитну угоду про розвиток інфраструктури Королівства на суму 165 млн. дол. США. Кошти будуть виділені Уряду протягом наступних п'яти років для виконання програм з розвитку інфраструктури, реформування водного сектора, управління водними ресурсами. Згідно з даними Посольства США в Йорданії, Америка з 2000 року надала допомогу Королівству у водному господарстві майже на суму 700 млн. дол. США.
18 березня 2014 р. Міністерство енергетики Йорданії підписало контракт з компанією Arabia One щодо будівництва сонячної електростанції потужністю 10 МВт неподалік Маану (220 км на південь від Амману). Загальна вартість контракту оцінюється у 24 млн. дол. США. Повідомляється, що зазначена компанія включає в себе йорданських, корейських та іспанських інвесторів. Йорданська сторона планує завершити будівництво електростанції та підключити її до електромережі Королівства у останньому кварталі 2015 року. Місцева преса також повідомляє, що місцевий Уряд планує побудувати кілька сонячних електростанцій загальною потужністю 140 МВт, для чого вже протягом цього місяця планується підписати ряд угод з іноземними компаніями.