• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 23 - 27 лютого 2014 р.
Опубліковано 27 лютого 2014 року о 18:27

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Протягом звітного періоду провідні йорданські ЗМІ опублікували статті про Україну. Зокрема, на сайті інформаційного агентства новин «Амманньюз» була оприлюднена стаття про Україну під назвою «Імпічмент Президенту України В.Януковичу». У ній повідомляється про те, що народні депутати України підтримали постанову ВРУ «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень», призначили дострокові президентські вибори на 25 травня ц.р., обрали О.В.Турчинова на посаду Спікера ВРУ та здійснили ряд кадрових призначень у силових органах України.

Крім того, у період з 23 по 27 лютого ц.р. в йорданських провідних газетах були опубліковані повідомлення про відкриття Книги скорботи у приміщенні українського Посольства, зустріч Посла України Сергія Паська зі Спікером Палати представників Національних зборів Йорданії Атефом         аль-Таравне та інтерв’ю Посла України Сергія Паська, які були надані щоденній англомовній газеті «Джордан Таймс» та Державній агенції новин «Петра».

У статтях йдеться про відкриття в Посольстві України в Йорданії Книги скорботи у зв’язку із загиблими внаслідок нещодавніх трагічних подій в Україні та зроблені у ній записи від імені урядових структур Королівства, йорданських чиновників і депутатів, дипломатичних місій, акредитованих в Йорданії, бізнесменів та громадян. Також Глава української дипустанови повідомив про кількість загиблих та постраждалих осіб у ході зіткнень між демонстрантами і правоохоронними органами, вжиті заходи Верховною Радою України, призначення Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова виконуючим обов’язки Президента України та наступні першочергові кроки нової влади для стабілізації політичної та економічної ситуації, а також про формування коаліційного Уряду та проведення виборів Президента України 25 травня ц.р.

Водночас, Посол С.О.Пасько зазначив, що Йорданія є важливим політичним партнером для України і українсько-йорданські відносини будуть динамічно розвиватися. Крім того, він додав, що жоден з йорданських громадян, які перебувають в Україні не постраждав у ході заворушень.

 

Водночас, провідні йорданські ЗМІ продовжують щоденно висвітлювати події в Україні на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин («Рейтерс», «Франс Прес»). Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ широко висвітлювали азіатське турне Короля Абдалли ІІ до Сінгапуру та Індонезії. Метою візиту є підвищення координації з двома країнами і обговорення регіональних і міжнародних питань, зокрема у контексті перебування Йорданії у складі членів у Раді Безпеки ООН, від Азіатсько-Тихоокенського регіону.

Король Абдала ІІ провів окремі зустрічі з Президентом Сінгапуру Тоні Танем і Прем’єр-міністром Лі Сянь Лунем, під час яких сторони обговорили стан та перспективи активізації двостороннього співробітництва, зокрема на економічному напрямку, а також останні події на Близькому Сході.

Монарх підкреслив зацікавленість Йорданії в розширенні співробітництва з Сінгапуром у інвестиційній, торговельно-економічній сферах та виконанні підписаної у 2004 році Угоди про вільну торгівлю. Він також зазначив, що Королівство вважається воротами на Близький Схід, і ситуація в країні, на відміну від інших держав регіону, вже тривалий час залишається стабільною та безпечною .

26 лютого ц.р. Король Абдалла II і президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдойоно провели двосторонню зустріч, у ході якої обговорити зусилля з розвитку двосторонніх відносин між обома країнами у різних сферах та політичну ситуацію на Близькому Сході, зокрема зусилля, які здійснюються для досягнення миру між палестинцями та ізраїльтянами та врегулювання сирійської кризи.

Лідери двох країн підтвердили свою зацікавленість в активізації двосторонніх відносин, особливо в галузі освіти, культури, торгівлі, промисловості та інвестицій.

Монарх зазначив, що стратегічне географічне положення Королівства на Близькому Сходу дозволяє йорданським партнерам вийти на ринок регіону. Зі свого боку, Президент Індонезії підтвердив зацікавленість своєї країни до зміцнення зв'язків та співпраці з Йорданією, наголосив, що цінує той факт, що багато індонезійські студентів навчається в університетах Королівства.

 

Йорданські ЗМІ опублікували новину про засідання Палати представників Національних зборів Йорданії, у ході якого більшість депутатів проголосували за пропозицію про висилку Посла Ізраїлю в Йорданії та відкликання Посла Йорданії в Ізраїлі. Дану пропозицію вніс Комітет з питань Палестини Нижньої палати парламенту у зв’язку з недавніми порушеннями Ізраїлем статусу мечеті «аль-Акса».

У відповідь на дані події в Королівстві ізраїльський Кнесет відновив обговорення проекту закону про позбавлення Йорданії статусу спостерігача за святинями в Єрусалиму, як це передбачено в мирному договорі 1994 з Ізраїлем.

Економіка

Провідні йорданські ЗМІ повідомили про те, що роботи з будівництва нафтопроводу з Басри (Ірак) до Акаби (Йорданія), вартістю 18 млрд. дол. США,  можуть розпочатися найближчим часом, відповідно до заяви представника Уряду. Водночас, зазначається, що Йорданія та Ірак вживають відповідні заходи з метою прискорення спорудження даного проекту. У зв’язку з цим, чиновники з обох країн провели переговори з представниками компаній, які висловили бажання взяти участь у реалізації даного контракту. За прогнозами, через трубопровід буде прокачуватися 2,25 млн. барелів на день. Це дозволить збільшити доходи до державного бюджету Йорданії від 2 до 3 млрд. дол. США на рік та задовольнити енергетичні потреби Королівства (120-150 тис. барелів на день).

Головний комісар Спеціальної економічної зони в м. Акаба К.Махадін заявив, що реалізація проекту дозволить зміцнити економічне співробітництво між двома країнами та створити у них додаткові робочі місця. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux