• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 09 -13 лютого 2014 р.
Опубліковано 13 лютого 2014 року о 16:43

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Протягом звітного періоду провідні йорданські ЗМІ  продовжують висвітлювати події в Україні на основі інформаційних повідомлень світових агентств новин. Зокрема, 7 лютого ц.р. громадянин України спробував змусити рейсовий літак Харків-Стамбул змінити маршрут і попрямувати в Сочі, де в той вечір проходила церемонія відкриття Зимової Олімпіади. Пасажир заявив, що у нього бомба, а потім решту часу спокійно просидів у кріслі в салоні.

09 лютого ц.р. відбулося десяте народне віче. Участь у заході взяли близько 70 тисяч людей, опозиційні політики та громадські активісти. Під час виступів лідерів опозиції Віталій Кличко закликав українського Президента Віктора Януковича прийти наступної неділі на Майдан Незалежності, щоб провести дебати з демонстрантами.

3 лютого ц.р. в Україні продовжується протистояння між демонстрантами та владою, в той час коли ведеться політична «війна» між Заходом (США та ЄС) і Росією за вплив на офіційний Київ.

Варто зазначити, що інформація в пресі Королівства подається без коментарів, враховуючи традиційну виважену інформаційну політику арабських країн стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Внутрішня політика

Провідні йорданські ЗМІ опублікували повідомлення, що Міністерство охорони здоров'я Йорданії оголосило попередження для населення, об’явило надзвичайний стан у системі охорони здоров’я та запровадило посилений режим роботи лікарень і шпиталів Королівства через поширення захворювання на коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому та вірусу підтипу H1N1 (т.зв. «свинячий грип»). Дані заходи вжиті у зв’язку з тим, що на початку лютого ц.р. померло два чоловіка від згаданих хвороб. При цьому один з них хворів на лейкемію, інший страждав від серйозного серцевого захворювання, що значно ослабило їхній імунітет.

Водночас, за інформацією МОЗ Йорданії, результати проведених медичних тестів серед групи ризику, що контактувала із померлими особами, наразі свідчать про відсутність у них симптомів зазначених захворювань. Державні та комерційні установи країни продовжують працювати у звичайному режимі. МОЗ Йорданії також повідомило, що з початку зимового сезону 2013-2014 рр. серед 25 йорданців був діагностований вірус підтипу H1N1, водночас вони повністю одужали у результаті лікування.

 

Провідні йорданські ЗМІ висвітлили новину про те, що Кабінет Міністрів Йорданії 12 лютого ц.р. схвалив рекомендації Комітету економічного розвитку при Уряді щодо виконання комплексу заходів з розширення інвестицій в «зелені технології», що дозволить виробляти електроенергію з меншим впливом на навколишнє середовище і мінімізувати його забруднення.

Також у ході засідання міністри погодили питання створення технічного Комітету на чолі з Генеральним секретарем Міністерства охорони навколишнього середовища Йорданії з метою надання консультацій та виконання заходів щодо запланованого ремонту каналізаційних стічних труб в м. Зарка.

Крім того Кабінет Міністрів Йорданії призначив Посла Йорданії в Росії Зіяда Маджалі Надзвичайним та Повноважним Послом в Україні за сумісництвом.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ широко висвітлили зустріч 09 лютого ц.р. члена королівської родини Принца Фейсала з Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем. Під час переговорів сторони обговорили шляхи активізації співробітництва між Йорданією та ЄС, зокрема в економічній сфері, а також ізраїльсько-палестинські мирні переговори та останні події в Сирії.

Принц Фейсал підкреслив прагнення Йорданії до прийняття всеохоплюючого політичного рішення щодо врегулювання сирійської кризи. Він також поінформував європейського високопосадовця про заходи, які вживаються в Королівстві для забезпечення потреб біженців з Сирії.  

Зі свого боку, Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц підкреслив прихильність ЄС до стратегічного партнерства з Йорданією, високо оцінив роль Короля Абдалли ІІ у зміцненні миру і безпеки на Близькому Сході та гуманітарну допомогу, яку надає Королівство сирійським біженцям.

 

10-14 лютого 2014 р. Король Йорданії Абдалла ІІ перебуває в США з офіційним візитом. Під час перебування в країні відбулися його зустрічі з Віце-президентом США Дж.Байденом, Державним секретарем США Дж.Кері, Головою Світового банку Джимом Йонгом Кімом, керівництвом арабських та ісламських організацій в США. На 14 лютого запланована зустріч Абдалли ІІ з Президентом США Б.Обамою. Слід зазначити, що у ході всіх двосторонніх заходів Короля супроводжував його син, Спадкоємний принц Хусейн бін Абдалла.

Під час зустрічей з американськими посадовцями обговорювались питання двостороннього економічного співробітництва, співпраці у розв’язанні регіональних проблем, насамперед палестинського мирного врегулювання та вирішення сирійської кризи тощо.

 

Йорданська преса повідомила про те, що 11-13 лютого 2013 р. Прем’єр-міністр Йорданії А.ан-Нсур перебував у Арабській Республіці Єгипет з офіційним візитом. Під час перебування йорданського високопосадовця в Єгипті відбулися його зустрічі з Тимчасовим Президентом АРЄ А.Мансуром, Прем’єр-міністром Х.аль-Беблаві та іншими високопосадовцями.

Глава Уряду Йорданії взяв участь у 24-му засіданні Спільної йордансько-єгипетської комісії. Під час зустрічі були досягнуті домовленості у промисловій, агропромисловій та електроенергетичній галузях, сферах охорони здоров’я, освіти тощо. Були підписані двосторонні документи у сферах туризму, культури, професійної освіти, торговельно-економічного співробітництва. Також були обговорені питання єгипетської робочої сили в Йорданії (від 500 до 750 тис. осіб), спільного виконання низки інфраструктурних проектів та інші питання.

Окрема увага була приділена питанню постачання єгипетських енергоносіїв до Королівства, оскільки, згідно з йорданською статистикою, єгипетська частка у загальному імпорті природного газу до країни становить 80%. При цьому, починаючи з січня 2011 р. поставки газу з Єгипту до Йорданії переривалися 55 разів в результаті вибухів на частині газопроводу, що проходить через Синайський півострів. Разом з цим, наявні газові домовленості між країнами не передбачають вжиття штрафних санкцій, або надання єгипетською стороною компенсацій офіційному Амману у разі припинення поставок природного газу. З огляду на це Уряд Йорданії розробив програму переходу на використання відновлювальних джерел енергії, розвитку атомної енергетики в країні та пошуку альтернативних експортерів енергоносіїв. Зазначена програма розрахована на 13 років та потребує додаткових інвестицій обсягом до 15 млрд. дол. США.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux