• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 26 – 30 січня 2014 р.
Опубліковано 30 січня 2014 року о 16:45

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

28 та 29 січня ц.р. провідні йорданські ЗМІ, зокрема державна агенція новин «Петра», газети «Джордан Таймс», «аль-Гад» і «ад-Дустур» широко висвітлювали прес-конференцію Посла України С.О.Паська. У статтях подаються результати двосторонніх відносин між Україною та Йорданією у 2013 році та основні заходи українсько-йорданського співробітництва заплановані на 2014 рік на політичному рівні, у торговельно-економічній та гуманітарній сферах, а також позиція України стосовно близькосхідного мирного процесу та ситуації Сирії.

 

Протягом звітного періоду місцеві англомовні та арабомовні ЗМІ, інформуючи про події в Україні, обмежуються передрукуванням інформаційних повідомлень провідних світових агенцій, зокрема, «Рейтерс» та «Франс-Прес». Вони також не надають жодних коментарів, враховуючи традиційну обережну інформаційну політику арабських країн Близького Сходу стосовно висвітлення внутрішньополітичної ситуації в інших країнах світу.

Слід зазначити, що в статтях йдеться про зусилля, які вживаються Президентом України В.Ф.Януковичем для якнайшвидшого мирного врегулювання політичної кризи та про проведені ним чотири раунди переговорів з лідерами опозиційних парламентських фракцій, захоплення обласних державних адміністрацій, скасування 28 січня ц.р. Верховною Радою України законів прийнятих 16 січня ц.р., подання заяви про відставку Прем’єр-міністра України та підписаний Указ Президента про відставку Кабінету Міністрів України, заклики світових лідерів продовжувати переговори з метою мирного вирішення ситуації в Україні.

Внутрішня політика

Провідні йорданські ЗМІ висвітлили новину про схвалення 26 січня ц.р. державного бюджету Йорданії на 2014 р. в Сенаті Національних зборів Королівства після його обговорення сенаторами і представниками фінансового комітету Вищої палати парламенту. За прийняття законопроекту проголосувало 64 з 65 присутніх депутатів.

У своєму виступі представник фінансового комітету Сенату закликав Уряд докладати більше зусиль для збору неоплачених податків та зборів, переглянути існуючу систему субсидій та підвищити заходи щодо залучення іноземних інвестицій.      Розмір бюджету на цей рік, за прогнозами, складатиме 11,45 млрд. дол. США, що на 1,3 млрд. дол. США більше ніж у 2013 р. Дефіцит бюджету оцінюється в 1,55 млрд. дол. США. Загальні державні доходи, включно з іноземною допомогою оцінюються у 9,87 млрд. дол. США.

Схвалений Сенатом проект державного бюджету Йорданії на 2014 р. переданий на ратифікацію Королю Абдаллі ІІ. Він вступить в силу після публікації в Офіційному віснику Королівства.

 

Провідні йорданські ЗМІ опублікували статтю про підготовку засідання 2 лютого ц.р. Палати представників Національних зборів Йорданії, у ході якого депутати будуть обговорювати зусилля Уряду США з ізраїльсько-палестинського врегулювання.

Під час обговорення даного питання парламентарі виступлять з доповідями, в яких висловлять свої точку зору щодо впливу участі США в переговорному процесі між Ізраїлем та Палестинською автономією, який був представлений у ході зустрічі Держсекретаря США Дж.Керрі з Королем Абдаллою ІІ, на політичну діяльність Йорданії в регіоні.

У січні ц.р. монарх зустрівся з президентом ПНА М.Аббасом і підкреслив, що вирішення ізраїльсько-палестинського питання і  заснування Палестинської держави у кордонах до 1967 року зі столицею у Східному Єрусалимі є одним з пріоритетів у зовнішній політиці Йорданії.

 

Провідні йорданські ЗМІ опублікували статтю про те, що Комісія з атомної енергії Йорданії підпише угоду з Федеральним агентством з атомної енергії (Росатом) про початок робіт з підготовки до будівництва першої атомної електростанції в Королівстві у середині лютого 2014 р.

Голова Комісії з атомної енергії Йорданії Х.Тукан заявив, що договір стосуватиметься не будівництва АЕС, а роботи з проведення досліджень для вивчення технічного, екологічного та економічного впливу цього проекту на Королівство.

Водночас, активісти і місцеві жителі стверджують, що будівництво АЕС загрожує забрудненням підземних водойм м. Азрак, яке розташоване на відстані 15 км від запланованого місця спорудження станції.

У ході відповідної прес-конференції Прем’єр-міністр Йорданії А.ан-Нсур повідомив, що енергія, яка буде вироблятися на АЕС, забезпечить третину потреб Королівства в електроенергії, що дозволить скоротити витрати з державного бюджету на 30 %. Також він закликав експертів до ретельного вивчення згаданого проекту і обговорення з Урядом питання спорудження АЕС.

Зовнішня політика

Провідні йорданські медіа широко висвітлили зустріч Міністра закордонних справ та у справах експатріантів Йорданії Н.Джуде з помічником Держсекретаря США В.Бернсом. У ході переговорів сторони обговорили сучасний стан та шляхи активізації двостороннього співробітництва. Значна увага чиновників була приділена останнім регіональним подіям та ситуації в Сирії.

Обидві сторони підкреслили необхідність активізації зусиль щодо досягнення прогресу посередницької місії США в мирних переговорах між палестинцями та ізраїльтянами відповідно до встановленого терміну.

Глава зовнішньополітичного відомства Королівства вкотре підтвердив, що створення незалежної Палестинської держави у кордонах до 1967 року зі столицею у Східному Єрусалимі є одним з пріоритетних питань зовнішньої політики Йорданії.

Обидві сторони також обговорили триваючі переговори між сирійським режимом і опозицією в Женеві, підкресливши важливість політичного врегулювання сирійської кризи, яке повинно базуватися на  Женевській декларації 2012 р.

Враховуючи наслідки сирійської кризи для Йорданії, Н.Джуде закликав міжнародне співтовариство збільшити допомогу Королівству для продовження надання  гуманітарної допомоги більш ніж 600 тисяч сирійських біженців.

 

Йорданська преса повідомила про те, що Конгрес США прийняв рішення, яким дозволив постачання стрілецької зброї та ракет різного типу до Сирії. Передбачається, що зброя буде надходити через територію Йорданії та передаватися формуванням поміркованої сирійської опозиції.

Водночас, це рішення суперечить заявам йорданського керівництва щодо того, що територія Королівства не буде використовуватися для поставок зброї сторонам сирійського конфлікту. Йорданське керівництво наразі не прокоментувало зазначене повідомлення.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux