• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Посол України в Йорданії Сергій Пасько повідомив, що йорданський експорт до України скоротився на 50%, зокрема, під впливом сирійської кризи
Опубліковано 04 лютого 2014 року о 16:59

Газети «Ад-Дустур», «Аль-Гад», ІА «Петра» 28/01/2014

28 січня 2014 р. Посол України в Йорданії доктор Сергій Пасько поінформував про те, що експорт Йорданії до України знизився на 50% у минулому році, на що мала вплив сирійська криза. Водночас він зазначив, що відносини між країнами розвиваються на високому рівні, і обидві сторони прагнуть підтримувати їх на різних рівнях.

Також у ході прес-конференції, присвяченої 95-й річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, що відзначалася 22 січня, він зазначив, що загальний товарообіг між Україною та Йорданією у минулому році склав 426 млн. доларів США.

Відповідаючи на запитання щодо підтримки Україною Йорданії у протистоянні викликам, що несе сирійська криза, Посол зазначив, що за ініціативою Президента України через механізми ООН цією країною було виділено 1 млн. гривень допомоги сирійським біженцям. Крім того, він повідомив, що в Україні розглядалося питання щодо направлення військово-польового шпиталю для лікування постраждалих у зоні конфлікту. Водночас, за словами Посла, складні економічні умови, у яких перебуває Україна на даному етапі, не дозволяють їй збільшити зусилля, спрямовані на гуманітарну підтримку під час сирійської кризи.

Посол підтвердив важливість участі Йорданії у розв’язанні сирійської кризи, беручи до уваги той факт, що Королівство володіє високим медичним потенціалом, можливості якого слід використовувати для подолання сирійської кризи, зокрема, під час лікування поранених громадян цієї країни.

Він також розповів про розвиток українсько-йорданського співробітництва на сучасному етапі та розповів про підготовку сторонами наступного засідання Спільної комісії, при чому одним з основних питань на його порядку денному стане питання йорданських фосфатів, які, за словами Посла, характеризуються високою якістю. Водночас, в українських портах їхня ціна може на 50% перевищувати ціну цієї продукції інших світових виробників.

Дипломат підтвердив важливість візиту Його Величності Короля Абдалли ІІ до України у червні 2011 р., а також візит у відповідь Президента України В.Януковича до Амману у 2012 р. Посол підкреслив, що ці візити стали міцним фундаментом для відносин двостороннього партнерства між двома країнами.

Доктор  С.Пасько додав, що останнім часом спостерігається суттєва активізація двосторонніх відносин у політичній, економічній та культурній сферах, чому сприяє активність як на офіційному так і на «народному рівнях», обмін візитами між дружніми країнами. У цьому зв’язку він поінформував, що на травень цього року заплановане чергове засідання Спільної Міжурядової комісії, у ході якого обговорюватимуться шляхи розвитку двосторонніх відносин та співробітництва, зокрема, у контексті збільшення товарообігу між країнами.

Доктор С.Пасько також схвально охарактеризував торговельно-економічне співробітництво між Україною та Йорданією, підкресливши, що спільні зусилля приватного та громадського сектору обох країн сприятимуть розвитку економічної співпраці між ними.

У своєму виступі Посол вказав на те, що кожного року близько 700 йорданських студентів отримують візи для навчання в Україні. Загалом їхня кількість наразі становить 4500 осіб, при чому переважна більшість цих студентів навчаються за медичними спеціальностями.

С.Пасько розповів про планований на першу половину цього року візит Голови Парламенту України до Йорданії у супроводі делегації у складі міжпарламентської групи дружби «України-Йорданія». Цей візит має стати додатковим фактором для посилення українсько-йорданського співробітництва. У зв’язку з цим він відзначив позитивну роль у поглибленні зв’язків між нашими народами групи дружби «Україна-Йорданія», яку з йорданської сторони очолює Голова Палати представників Королівства А.ат-Таравне.

Також, у травні 2014 р. планується проведення Другої українсько-йорданської медичної конференції одночасно із святкуванням річниці відомого українського поета Тараса Шевченка. У цьому контексті Посол висловив подяку йорданській стороні за прийняте місцевою владою рішення щодо назви однієї з вулиць м.Амман та м.Мадаба на честь видатного поета.

Що стосується сирійського питання, С.Пасько наголосив, що проведення міжнародної конференції «Женева-2» є одним з важливих кроків для розв’язання сирійської кризи, під час якої значна увага має бути приділена вирішенню пов’язаних із нею гуманітарних питань.

Посол також надав інформацію щодо розвитку останніх подій в Україні, зазначивши, що в українському парламенті тривають відповідні консультації, а також були вжиті необхідні кроки з метою розв’язання ситуації, що склалася. Він зазначив при цьому, що зусилля української влади буди позитивно сприйняті українським народом та міжнародною спільнотою.

С.Пасько повідомив про відзначення 95 річниці Акту Злуки між УНР та ЗУНР, що був проголошений у 1919 р. і є важливою датою в історії українського народу.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux