• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 08 – 12 грудня 2013 р.
Опубліковано 12 грудня 2013 року о 16:01

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Протягом звітного періоду провідні йорданські газети та телебачення продовжують висвітлювати події в Україні на основі повідомлень основних світових ЗМІ (Рейтерс, Франс Прес тощо) про триваючі масові виступи в Києві.

Варто зазначити, що інформація по телебаченню та в пресі Королівства подається без коментарів.

Внутрішня політика

Провідні йорданські засоби опублікували заяву депутата Палати представників Національних зборів Йорданії (Нижня палата парламенту), Голови фінансового комітету Палати Мохаммеда Сауді про внесення поправок до законопроекту «Про державний бюджет на 2014 р.».

Зокрема, Голова фінансового комітету Нижньої палати звернеться до йорданського Уряду щодо внесення змін до проекту закону «Про державний бюджет на 2014 р.», зокрема скорочення дефіциту бюджету на наступний рік, у проекті якого передбачено, що видатки зростуть на 12,8 %, у порівнянні з 2013 р., і становитимуть 11,43 млрд. дол. США. Доходи до державного бюджету зростуть на 11,6 % і становитимуть 8,23 млрд. дол. США. Дефіцит бюджету дорівнюватиме 3,2 млрд. дол. США. Заява М.Сауді пов’язана з тим, що Уряд Йорданії «збільшує витрати швидше, ніж зростає валовий національний продукт країни», який за прогнозами зросте у 2014 р. на 8 %. Крім того, в його заяві йдеться про рекомендації фінансового комітету Палати об’єднати деякі державні і громадські установи, які виконують схожі функції, скоротивши їхню кількість з 62 до 46, що дозволить частково зменшити витрати з державного бюджету.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ повідомили, що 6 грудня 2013 р. у Генеральній Асамблеї ООН відбулося голосування щодо кандидатури Йорданії до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2014-2015 рр. від Азіатсько-Тихоокеанської групи. Йорданську делегацію у ГА ООН очолював Міністр закордонних справ та у справах експатріантів Насер Джуде.

У голосуванні взяли участь 183 зі 193 представників країн-членів ООН, кандидатуру Йорданії підтримали 178 країн, серед яких і Україна. Як зазначив Міністр закордонних справ та у справах експатріантів Йорданії Насер Джуде після проведення голосування, одним з пріоритетних завдань для йорданської делегації під час роботи у РБ ООН стане винайдення всеохоплюючого рішення для розв’язання палестино-ізраїльського конфлікту з наступним заснуванням палестинської держави.

Крім цього, Н.Джуде заявив, що Йорданське Хашимітське Королівство відчуває значний тиск сирійської кризи та знаходження на її території 1,3 млн. громадян Сирії на власну економіку, обмежені природні ресурси та інфраструктуру. У зв’язку з цим Амман використовуватиме можливості перебування у складі РБ ООН для ілюстрації перед міжнародною спільнотою своїх гуманітарних зусиль з метою отримання додаткової підтримки з боку міжнародної спільноти.

         

9 грудня 2013 р. Міністр закордонних справ та у справах експатріантів Йорданського Хашимітського Королівства Н.Джуде відвідав Російську Федерацію з робочим візитом. Його головною метою було проведення консультацій з російською стороною щодо координації зовнішньополітичних зусиль в регіоні Близького Сходу.

У ході візиту відбулася зустріч Н.Джуде з Міністром закордонних справ Росії С.Лавровим, під час якої співбесідники обговорили, зокрема, питання проведення палестино-ізраїльських мирних переговорів. Йорданська сторона у черговий раз зазначила, що національним пріоритетом для неї є заснування палестинської держави у кордонах до 1967 р. зі столицею у Східному Єрусалимі. У зв’язку з цим Н.Джуде високо оцінив зусилля російської сторони у рамках Близькосхідного квартету.

Міністри обговорили останні події у розвитку сирійської кризи та погодились щодо необхідності скорішого її розв’язання політичними зусиллями, припинення насильства та гарантій безпеки, територіальної цілісності та єдності САР за участі усіх верств її населення. Сторони підкреслили у цьому контексті необхідність повної імплементації положень Женевського комюніке, прийнятого за результатами переговорів Групи дій щодо Сирії 30 червня 2012 року (т.зв. «Женева-1»). У ході переговорів міністри також підтвердили, що необхідною передумовою початку перехідних процесів у Сирії є проведення міжнародної конференції «Женева-2».

Економіка

09 грудня ц.р. йорданські провідні ЗМІ широко висвітлили новину про підписання у Вашингтоні Меморандуму про взаєморозуміння між Йорданією, Ізраїлем та Палестиною щодо реалізації першого етапу проекту з опріснення води Червоного моря.

Вартість проекту, за різними оцінками, становитиме 4 млрд. дол. США. його метою є опріснення води Червоного моря для використання у сільському господарстві. Солончак, що залишиться після опріснення, передбачається додавати до Мертвого моря для запобігання його висиханню.

Реалізація першого етапу проекту передбачає будівництво водоопріснювального заводу в портовому місті Акаба та 180-кілометрового трубопроводу від Червоного моря до Мертвого моря потужністю 100 млн. кубометрів на рік. Відповідно до Меморандуму, вартість виконання даного етапу становитиме близько 900 млн. дол. США. У зв’язку з цим, Уряд Йорданії буде вживати заходи з метою пошуку інвесторів, шляхом оголошення тендеру в наступному році.

Проект передбачає, що Йорданія забезпечить Палестину 30 млн. кубометрами прісної води для покриття дефіциту води, зокрема, на півдні. Крім того, Ізраїль також планує купувати в Йорданії 50 млн. кубометрів опрісненої води з проекту в обмін на питну воду з Тиверіадського озера. За словами Глави йорданського Уряду, Амман продаватиме Ізраїлю воду за ціною 1 дин. (1,4 дол.) за кубометр, а купуватиме за ціною 0,27 дин. (0,38дол.).

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux