• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 01 – 05 грудня 2013 р.
Опубліковано 05 грудня 2013 року о 19:06

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Протягом звітного періоду провідні йорданські газети продовжують публікувати статті, видані європейськими ЗМІ, про проведення українцями мітингів в Україні на підтримку євроінтеграції.

Зокрема, 01 грудня ц.р. була оприлюднена новина про події, які відбувалися вночі 30 листопада на майдані Незалежності в Києві. Зокрема, «напад» сил «Беркуту» на мирних мітингувальників, які залишилися ночувати на центральній площі України, в результаті чого близько 30 осіб отримали травми різних ступенів важкості, частина з них була заарештована. У зв’язку з цим, лідери опозиції закликали Президента України і Уряд піти у відставку та заявили про створення Штабу національного супротиву.

02 грудня ц.р. була опублікована стаття про заклик лідерів опозиції до національного страйку та блокування Будинку Уряду. Враховуючи дану ситуацію Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров звинуватив в цих діях опозицію, а Президент України В.Ф.Янукович закликав протестуючих до спокою, наголосивши, що протести мають проходити мирно та в рамках законодавства.

03 грудня ц.р. опубліковано новину про події у Верховній Раді України, зокрема, внесення на її розгляд Комуністичною партією України законопроекту щодо відставки Уряду. У голосуванні взяли участь опозиційні сили, а КПУ та Партія регіонів не голосували. В результаті проект закону було не прийнято. Крім того, зазначалось, що акції протесту призводять до спаду економіки та погіршення економічної ситуації в країні.

05 грудня ц.р. надрукована стаття про те, що колишні Президенти України Л.М.Кравчук, Л.Д.Кучма та В.А.Ющенко оприлюднили спільну заяву про засудження використання фізичної сили силовими структурами до мирних протестувальників. Також, повідомляється про заяву Міністра закордонних справ Німеччини Г.Вестервеле, що перебуває у Києві, в якій він зазначив, що «двері ЄС залишаються відкритими. Водночас, Україні потрібно виконати всі умови, які поставлені Європейським Союзом».

Внутрішня політика

01 грудня ц.р. провідні йорданські ЗМІ оприлюднили інтерв’ю Прем’єр-міністра Йорданії А.ан-Нсура. Глава Уряду розповів про хід реформ в Королівстві, спрямованих на покращення економічної ситуації в країні. Зокрема, він наголосив, що керівництво держави вживає заходи з метою скорочення державних витрат, зростання ВВП, створення нових робочих місць та боротьби з корупцією. Він також зазначив про прийняття відповідних рішень з метою скорочення дефіциту бюджету та державного боргу.

Крім того, Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд продовжує субсидування цін на нафтопродукти, воду, зернові культури, в той час коли кошти мали бути виділені на охорону здоров'я, освіту та надання послуг в галузі інфраструктури.

 

3 грудня 2013 р. провідні йорданські газети опублікували статтю про засідання Палати представників Національних зборів Йорданії (Нижня палата Парламенту), у ході якого розглядалось питання винесення вотуму недовіри чинному уряду відповідно до клопотання внесеного 20 депутатами.

Рішення підтримали 24 депутати, 57 не підтримали, 68 були відсутні. Загальна кількість членів нижньої палати – 150 осіб.

Колишній Голова Палати представників А.ад-Дугмі піддав у цьому зв’язку критиці позицію чинного Голови А.ат-Таравне зазначивши, що останній «продав Конституцію країни», посилаючись при цьому на положення статті 54, яка не передбачає голосування щодо клопотання стосовно вотуму недовіри, дозволяючи Спікеру одноосібно приймати відповідні рішення.

Як зазначають місцеві оглядачі, найвірогідніше, що чинний Уряд працюватиме щонайменш до весни-літа наступного року, враховуючи плани Королівського двору стосовно завершення економічної програми Прем’єр-міністра А.ан-Нсура.

 

Провідні місцеві газети широко висвітлили спільне засідання обох палат Національних зборів Йорданії, під час якого розглядався законопроект «Про соціальне забезпечення».

Члени двох палат Парламенту обговорили розбіжності та погодили проект закону «Про соціальне забезпечення», який буде внесено на голосування наприкінці місяця. Один із важливих пунктів законопроекту полягає в щорічному зростанні пенсії на рівень інфляції в країні.

Зовнішня політика

Провідні йорданські ЗМІ широко висвітлили візит Короля Абдалли ІІ до Бельгії. В рамках поїздки Лідер Йорданії зустрівся з Королем Бельгії Філіпом та Прем’єр-міністром Е.ді Рупо. Під час переговорів сторони обговорили стан двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та туристичній сферах та шляхи активізації співпраці, ситуацію в Сирії та ізраїльсько-палестинський конфлікт. Монарх Бельгії висловив підтримку Йорданії в тому, що Йорданське Хашимітське Королівство надає гуманітарну допомогу сирійським біженцям.

У рамках візиту, йорданський монарх провів ряд зустрічей з високопосадовцями ЄС, зокрема, з Президентом Ради Європи (РЄ) Х.Ван Ромпеєм, Президентом Єврокомісії Ж.М.Баррозу.

У ході зустрічі Короля Абдалли ІІ з Х. Ван Ромпеєм були обговорені відносини між Йорданією та європейськими країнами, підкресливши важливість співпраці в усіх сферах, а також обмінялись думками щодо ситуації на Близькому Сході. Президент Ради Європи високо оцінив відносини між Королівством та ЄС, наголосив на необхідності їх активізації і висловив повну підтримку РЄ процесу політичних і економічних реформ в Йорданії.

Під час переговорів з Президентом Європейської комісії, Абдалла ІІ запропонував шляхи активізації йордансько-європейського співробітництва та наголосив на прийнятті всеосяжного політичного рішення для стабілізації ситуації в регіоні. Також Монарх поінформував про реформи, які здійснює Уряд Йорданії з метою покращення ситуації в країні. Зі свого боку, Ж.М.Баррозу підкреслив прихильність ЄС до активізації співпраці з Королівство. Крім того, європейський лідер високо оцінив проведення парламентських і муніципальних виборів.

Важливо відзначити, що, у рамках Угоди про партнерство, яка була підписана у 2002 р., особлива увага була приділена обговоренню питання про підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Імплементація даної угоди сприятиме підвищенню торговельних відносин між ЄС та Йорданією. Також сторони обмінялися думками щодо спрощення візових процедур для йорданців, які бажають здійснити поїздку до країн ЄС.

 

Йорданські газети опублікували статтю про зустріч в Китаї Міністра закордонних справ та експатріантів Йорданії Н.Джуде з його китайським колегою Ван І. У ході переговорів основну увагу було приділено двостороннім відносинам та розвитку ситуації в регіоні. Обидві сторони обговорили питання щодо підтримки КНР під час голосування в Раді безпеки ООН в непостійні члени Йорданії.

 

03 грудня ц.р. йорданські ЗМІ поінформували про підписання Угоди між США та Йорданією щодо розвитку освіти в Королівстві. Вона розрахована на 5 років та передбачає виділення Амману 235 млн. дол. США.

Фінансування буде направлено на будівництво та розвиток шкіл на всій території Йорданії. На сьогоднішній день, Уряд США виділив кошти на будівництво 27 нових і розвиток 38 існуючих шкіл у Королівстві.

Регулярна річна економічна допомога США для Йорданії складає близько 360 млн. дол. США, з них допомога на військові потреби становить 300 млн. дол. США.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux