• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 17 – 21 листопада 2013 р.
Опубліковано 21 листопада 2013 року о 18:18

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

20 листопада ц.р. провідні йорданські ЗМІ опублікували статтю, видану французькою агенцією новин, в якій йдеться про підготовку депутатськими фракціями законопроекту про лікування екс-прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко за кордоном, який необхідно прийняти для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  

Повідомляється, що 19 листопада 2013 р. Верховна Рада України знову не проголосувала за «євроінтеграційні закони», зокрема законопроект про лікування ув‘язнених за кордоном. Під час пленарного засідання Верховної Ради України у вівторок, на якому був присутній єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Ш.Фюле, Голова Парламенту В.Рибак заявив, що чотири законопроекти від різних партій щодо лікування екс-прем’єр-міністра за кордоном будуть внесені в порядок денний ВРУ 21 листопада.  Особливу увагу зосереджено на тому, що звільнення Ю.Тимошенко в тій чи іншій формі є важливою умовою для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада.

Внутрішня політика

17 листопада ц.р. провідні місцеві ЗМІ повідомили про доповіді Голови Сенату А.Равабде та Спікера Палати представників Національних Зборів А.Таравне  під час зустрічі з Королем Абдаллою ІІ в парламенті. Зокрема, А.Равабде закликав членів Сенату до плідної праці в здійсненні економічних реформ та закликав до дотримуватися демократичних цінностей і вести національний діалог. Крім того, він звернув увагу Монарха на необхідність удосконалення державного управління з метою збільшення ефективності праці та досягнення найвищого рівня професіоналізму.  

 

Спікер Палати представників Національних зборів А.Таравне в доповіді повідомив про підтримку депутатами процесу реформ започаткованого керівництвом країни, що дозволить покращити рівень життя йорданців та сприятиме зростанню економіки країни.

Після завершення доповідей депутати Палати представників йорданського парламенту провели засідання, під час якого призначили постійних членів п’яти комітетів. Наразі сформовано 15 комітетів. Наступного тижня депутати планують продовжити роботу з формування складу ще п’яти комітетів, після чого парламентарі зможуть розпочати законотворчу діяльність.

 

17 листопада ц.р. місцева преса опублікувала заяви економістів та аналітиків щодо повторення в плануванні державного бюджету на 2014 р. помилок, які призвели до існуючих фінансових проблем Йорданії. Експерти критикують Уряд за «невиправдане розширення видатків» у проекті закону про державний бюджет на 2014 рік. Враховуючи дану ситуацію вони закликали Міністерство фінансів краще підготувати законопроект, який посилить контроль за витратами з метою зменшення дефіциту бюджету і зменшення темпів зростання державного боргу. Вони також звинуватили уряд у нездатності виконати свої зобов'язання щодо усунення диспропорцій у галузі державних фінансів. Економісти висловили свою думку, що Уряд не може продовжувати покладатися на гранти і позики від іноземних держав та закликали підтримувати дефіцит бюджету на теперішньому рівні. Крім того, звернулись до парламенту Йорданії не голосувати за проект закону про державний бюджет в даній редакції.

 

В місцевій пресі повідомляється про рішення Уряду Йорданії в наступному році збільшити кількість робочих місць в медичній та освітній сферах. Даний крок буде зроблений з метою зменшення напруженої ситуації у наданні медичних та освітніх послуг через великий приплив сирійських біженців. За попередніми даними вартість реалізації рішення оцінюється 66 млн. дол. США, зокрема, 41 млн. дол. США буде спрямовано до сфери охорони здоров'я, а 25 млн. дол. США в галузь освіти.

Зовнішня політика

Йорданська преса 18 листопада ц.р. опублікувала новину про те, що Уряд Йорданії направив до Секретаріату ООН офіційну заявку щодо набуття країною статусу непостійного члена Ради Безпеки ООН від країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Зазначена квота звільнилась після відмови керівництва Саудівської Аравії від місця у РБ ООН у жовтні 2013 р.

Крім того, Міністр закордонних справ та у справах експатріантів Йорданії Н.Джуде повідомив, що Король Абдалла ІІ провів успішні консультації з королівською родиною КСА, рядом інших регіональних та світових лідерів.

Варто зазначити, що йорданські політичні та експертні кола позитивно оцінюють шанси країни набути статус непостійного члена РБ ООН, враховуючи відсутність на даний момент конкурентів, зважені позиції, що займає Королівство відносно актуальних регіональних проблем (сирійська криза, іранська ядерна програма, палестино-ізраїльське врегулювання) та набутим досвідом країни-непостійного члена у 1965-1966 рр. та у 1982-1983 рр.

 

Йорданські ЗМІ широко розповсюдили новину про проведення 19-20 листопада 2013 р. Третього арабо-африканського саміту під назвою «Партнери з розвитку та інвестицій» в Кувейті. В даному заході взяли участь лідери держав, глави урядів та інші високопосадовці з 71 країни. Йорданську делегацію очолив Король Абдалла ІІ.

Під час засідання були обговорені питання сільськогосподарського співробітництва, продовольчої безпеки, торгівлі між арабськими і африканськими країнами, досягнення стабільності, безпеки і процвітання в двох регіонах.  У кулуарах заходу відбулися переговори Короля Абдалли ІІ з Еміром Кувейту шейхом С.Аль-Сабахом, в ході яких вони обсудили питання двостороннього співробітництва, ізраїльсько-палестинські відносини та ситуації в Сирії. Завершуючи зустріч йорданський монарх висловив своєму кувейтському колезі вдячність за організацію саміту та висловив надію, що захід сприятиме інституціоналізації партнерства між арабськими і африканськими державами.

Крім того, Король Абдалла ІІ провів зустрічі з високопосадовцями країн-учасників саміту, зокрема, з Президентом Ємену А.Мансуром Хаді, Еміром Катару шейхом Т. аль-Тані, Королем Бахрейну Х.аль-Халіфом під час яких були обговорені перспективи подальшої співпраці між арабськими і африканськими країнами.

Варто зазначити, що Прем’єр-міністр Йорданії А.Енсур також провів низку переговорів з главами делегацій. Зокрема, була проведена зустріч з тимчасовим президентом Єгипту А.Мансуром, в ході якої обговорили відносини між двома країнами, стабільність та безпеку в Єгипті. Крім того, Глава Уряду Королівства провів консультації з Віце-президентом Іраку Х.аль-Хузай, в ході яких відбувся обмін думками щодо розширення співробітництва та забезпечення реалізації проектів, які підписані між двома країнами.

За результатами саміту учасники підписали спільну Декларацію про прискорення економічної інтеграції арабського світу та надходження інвестицій в африканські держави.  Крім того, в декларації йдеться про засудження тероризму та розширення співробітництва між державами по боротьбі з тероризмом у всіх його формах. Також будо домовлено про створення спільного «Африкансько-арабського механізму фінансування " з метою виконання програм і проектів, які були прийняті на Другому саміті в Лівії три роки тому.

Економіка

Провідні йорданські газети широко висвітлили новину про те, що USAID розпочинає виконувати Програму підвищення конкурентоспроможності Йорданії, на яку виділено 45 млн. дол. США, з метою допомогти залучити 700 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій і створити 40 тис. нових робочих місць.

Виконання Програми дозволить Королівству зміцнити конкурентоспроможність в секторах інформаційних технологій, екологічно чистих методологій, медичних послуг та інших. Також реалізація Програми сприятиме зменшенню рівня безробіття, зокрема, серед жінок та молоді. Передбачається розширення фінансування і підтримки державного і приватного секторів.

Значна частина коштів буде спрямована на підвищення ефективності, зокрема, в енергетичній галузі, управлінні водними ресурсами, виробництві та якості продукції. 

 

19 листопада ц.р. Міністр планування та міжнародного співробітництва І.Саїф і Міністр водного постачання Х.Насер від імені Уряду Йорданії підписали угоду з Директором Німецького банку розвитку (НБР) В.Рейссом та керівником відділу співробітництва з країнами Близького Сходу і Північної Африки (НБР) С.Пашке про надання гранту на суму 10 млн. євро для поліпшення водопостачання для сирійських біженців і приймаючих громад у північному регіоні Королівства. За умовами гранту 9,35 млн. євро будуть виділені для міст Ірбід, Мафрак та Рамта.

         

17 листопада ц.р. в провідних місцевих газетах опублікувано стаття про підготовку «Зимової програми» Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Відповідно до плану програми УВКБ ООН буде виділено 195 млн. дол. США для підготовки до зимового сезону з метою надання допомоги сирійським біженцям у цей період.  Кошти будуть використані на закупівлю теплого одягу, обігрівачів, ковдр, оплату опалення та закупівлі палива. Даною допомогою зможуть скористатися 1,1 млн. людей, які прибули з Сирії з початку кризи в країні.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux