• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 10 – 14 листопада 2013 р.
Опубліковано 15 листопада 2013 року о 10:30

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

13 та 14 листопада ц.р. провідні йорданські ЗМІ надрукували статті, опубліковані французькою агенцією новин та Рейтерс, про сумнівні перспективи підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. Зокрема, повідомляється про останні події, які відбувалися в українському політикумі, а саме недавній «таємний» візит Президента України В.Ф.Януковича до Росії, подіями в українському парламенті, де депутати від провладної партії та опозиції не можуть дійти згоди щодо прийняття змін до законодавства щодо проходження лікування Ю.В.Тимошенко в Німеччині та арештом адвоката колишнього прем’єр-міністра С.Власенка, якого після засідання суду було звільнено під заставу.

Окрему увагу приділено позачерговому засіданню Верховної Ради України 13 листопада ц.р., під час якого не вдалося прийняти зміни до проекту закону, що дозволив би лідеру опозиції Ю.Тимошенко поїхати до Німеччини на лікування. Голосування не відбулося через розбіжності між провладною партією та опозицією, які не можуть дійти згоди з даного питання. Також у засіданні брали участь представники Європарламенту А.Кваснєвський та П.Кокс, які заявили, що Україна зробила " значний прогрес" у виконанні умов ЄС , але не просунулася досить далеко.          Водночас в статтях зазначається про зустріч 12 листопада ц.р. представників Українського союзу промисловців і підприємців та Федерації профспілок України з Президентом України В.Ф.Януковичем, під час якого вони закликали Лідера країни відкласти підписання угоди на рік.

 

13 листопада ц.р. в місцевих газетах передрукована стаття з агентства Рейтерс про вплив українсько-російських газових суперечок на країни південно-східної Європи. Зокрема, в новині йдеться про те, що уряди країн цього регіону передбачають на початку цієї зими можливі перебої з постачанням газу з Росії в Європу через Україну, так як це відбулося у 2009 році. Це пов’язано з тим, що 08 листопада ц.р. Київ зупинив імпорт російського газу через встановлену високу ціну. Крім того, український уряд заявив про достатню кількість газу в своїх сховищах для використання його цієї зими.

У зв’язку з цим західноєвропейські країни побоюються, що запаси газу для Європи можуть залишатися в Україні і це може призвести до перебоїв надходження природного газу в їхні держави. На думку аналітиків країни Північної та Центральної Європи менше відчують проблеми з постачанням газу, оскільки мають невеликі сховища для його зберігання та здійснюється постачання газу через трубопровід «Північний потік» з Росії до Німеччини в обхід України.

Потенційно найбільше можуть постраждати від кризи країни південно-східної Європи. Враховуючи напружені відносини між Україною та Росією, «Газпром» і його партнери з Італії, Франції та Німеччини почали будівництво «Південного потоку», який має бути введений в дію у 2015 році. Але до тих пір держави цієї частини Європи залишається чутливими від відносин між Києвом та Москвою.

Внутрішня політика

14 листопада ц.р. Уряд Йорданії представив проект закону Державного бюджету на 2014 р., в якому передбачається збільшення витрат на 12,8 % та збільшення дефіциту бюджету на 1,550 млрд. дол. США.

Державні видатки планується збільшити на 1,299 млрд. дол. США і становитимуть 11,3 млрд. дол. США. Державні доходи від іноземної допомоги оцінені в 8,24 млрд. дол. США, що на 11,6 % більше у порівнянні з 2013 роком. Крім того, передбачається зростання ВВП на 3,5 % в наступному році, а інфляція знизиться з 5,9 % у 2013 р. до 4,2 % у 2014 р. Також відповідно до проекту закону про Держбюджет 2014 р., Уряд продовжить субсидувати ціни на хліб та працюватиме над підвищенням соціального захисту.

 

Йорданські ЗМІ продовжують відслідковувати події в Палаті Представників Національних Зборів Йорданії та повідомляють, що 12 листопада ц.р. під час засідання парламенту було одноголосно схвалено одинадцять членів Комітету з юридичних питань. До складу якого увійшли М.Хазаале, М.Яги, А.Одате, Р.Фрейхат, З.Шавабка, А.Харабше, В.Хаджала і Я.Сауд та інші. Крім того, на наступних сесіях депутати продовжать призначати членів інших комітетів.

Зовнішня політика

Провідні йорданські газети повідомили про намір Йорданії зайняти місце в Раді Безпеки ООН після того, як Саудівська Аравія відмовилася від місця тимчасових членів ООН мотивуючи це неспроможністю організації вирішити ізраїльсько-палестинський конфлікт та розв’язати сирійську кризу. Представники Королівства запевнили у виконанні, у разі обрання Йорданії в тимчасові члени РБ ООН на два роки, покладених на неї обов’язків та сприянні миру і безпеці в регіоні Близького Сходу та у світі в цілому.

Минулого місяця 193 країни-члена Генеральної Асамблеї ООН обрали Саудівську Аравію на дворічний термін в Раду Безпеки з 1 січня, але Ер-Ріяд відмовився від цієї посади на наступний день після голосування. З метою проведення нових виборів, членів ООН очікують офіційний лист від Саудівської Аравії. Експерти обережні в оцінках можливостей Йорданії, оскільки дане заміщення сусідньої країни може призвести до напружених відносин між двома країнами або покращення ситуації в регіоні.

 

11 листопада ц.р. Прем'єр-міністр Йорданії А.Енсур провів ряд зустрічей в Європейському парламенті з питань палестинських відносин. У ході переговорів глава Уряду поінформував про процес реформ в Йорданії та останні події в регіоні, зокрема перебіг подій у вирішенні палестинського питання, розв’язанні сирійської кризи та їхній вплив на національну економіку Королівства. Окрему увагу він приділив проблемам, які стоять перед Королівством в результаті прийому палестинських та сирійських біженців. Вкотре А.Енсур закликав міжнародне співтовариство надавати підтримку Йорданії для продовження гуманітарної місії в регіоні.

 

Йорданські газети 11 листопада ц.р. також повідомили про зустріч Спікера Палати представників Національних зборів Йорданії А.Таравне з Президентом і членами Парламентської асамблеї Середземномор'я. Під час зустрічі були обговорені питання Палестини та ролі країн Середземномор'я в підтримці мирного процесу на Близькому Сході. Крім того, було наголошено на позиції Йорданії прийняти всеохоплююче мирне політичне рішення з метою запобігання подальшого погіршення ситуації в регіоні.

Економіка

Йорданські газети висвітлили завершення 08 листопада ц.р. Виконавчою радою Міжнародного валютного фонду (МВФ ) другого раунду спостереження за виконанням Йорданією трирічної програми «stand-by». У зв’язку з цим, МВФ розглядає можливість виділення наступного траншу для Королівства у розмірі 260,8 млн. дол. США. За період дії програми загальні виплати становитимуть 1,043 млрд. дол. США. Представники МВФ отримали позитивні показники, зокрема, спостерігається повільне зростання економіки, рівень інфляції уповільнюється і дефіцит операцій скорочується. Крім того, Центральний банк відновив резерви, які зараз перебувають на належному рівні. Виділення траншу для Йорданії дозволить продовжити оптимізацію економічної ситуації в країні, незважаючи на регіональну нестабільність, приплив сирійських біженців та проблеми з постачанням газу з Єгипту.

 

Провідні йорданські ЗМІ оприлюднили Індекс процвітання, в якому Королівство посідає 88-е місце серед 142-х країн світу у 2013 р. 142 країни світу були досліджені у восьми різних категоріях: економіка, освіта, підприємницька діяльність, управління, охорона здоров'я, свобода слова, безпека та соціальне забезпечення. Згідно з доповіддю, рейтинг Йорданії у 2013 році знизився у більшості показників у порівнянні з минулими роками, зокрема, рівень економічного розвитку займає 110 місце (у 2012 р. була на 100 позиції в рейтингу), освіти - 64 ( 2011 р. – 53), охорони здоров'я - 66 (2012 р. – 62), безпеки – 77, свобода слова – 136, соціальне забезпечення – 108 місце.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux