• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 20– 24 жовтня 2013 р
Опубліковано 25 жовтня 2013 року о 09:19

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідні місцеві газети опублікували статтю французької агенції новин про події за участю 25-ти річного Павла Лапшина у Великобританії. У повідомленні йдеться про притягнення до відповідальності українського студента за вбивство у квітні ц.р. мусульманина похилого віку, котрий повертався додому з мечеті після вечірньої молитви в м. Бірмінгем, а також вибухи біля мечетей у містах Уолсолл, Вулверхемптон та Тіптон.

В ході розслідування міліція Великобританії виявила докази щодо виготовлення підривних пристроїв у його квартирі. У зв’язку з цим, суд Лондона висунув звинувачення про притягнення до кримінальної відповідальності П.Лапшина. Крім того, український студент, родом з українського міста Дніпропетровськ, під час судових слухань визнав свою причетність до кримінальних злочинів та заявив про те, що він діяв один. Наразі британські слідчі перебувають в Україні з метою з’ясування мотивів, які призвели до вищезгаданих злочинів.

Внутрішня політика

Провідні йорданські ЗМІ продовжують відслідковувати ситуацію про перебіг подій щодо виборчої кампанії Спікера Нижньої палати Національних Зборів парламенту Йорданії. Повідомляється про об'єднання трьох великих блоків в коаліцію, до якої входять 59 депутатів. Даний крок був зроблений з метою акумулювання зусиль в рамках підготовки до виборів. До складу коаліції входять депутати від блоків Аль-Ватан (21 депутат), Національний фронт праці (19 депутатів) та Ісламсько-центристська партія (19 депутатів). Основна мета об'єднання  полягає в посиленні парламентської роботи та висуненні одного депутата на  пост спікера Палати.

Наразі, 6 депутатів висунули свої кандидатури на пост Спікера Нижньої палати йорданського парламенту. За даними екзіт-полів число кандидатів перед виборами звузиться до двох кандидатів. Серед лідерів нинішній Спікер С.Хаель Сроур та незалежний кандидат і лідер блоку Аль-Ватан А.Таравнех. Позиція А.Таравнеха різко зросла за останні кілька днів після створення нової коаліції. Інші чотири кандидати, як очікується, зійдуть з дистанції перед початком чергової сесії парламенту.

24 жовтня ц.р. ЗМІ повідомили про створення нового блоку в Нижній палаті йорданського парламенту, до якого увійшли 17 депутатів.

 

Провідні йорданські ЗМІ продовжують висвітлювати ситуацію на сирійсько-йорданському кордоні та повідомляють, що протягом останнього тижня кордон перетнуло близько 5000 сирійських біженців, що пов’язано із послабленням напруження на кордоні у зв’язку зі святом Жертвоприношення. Водночас зазначається, що після закінчення святкування ситуація на кордоні Йорданії та Сирії знову загострюється з метою запобігти напливу жителів південної частини сусідньої країни.

Згідно даних ООН 35 відсотків біженців прибули з Алеппо, Хама (24 %)  і Хомсі (22 %). З березня 2011 року притулок в Йорданії знайшло більше 590 000 сирійців. Крім того, у південних сирійських селах Даал, Нава, Аль-Тафс та місті Дараа продовжуються обстріли. Вільна сирійська армія повідомляє, що понад 100 переміщених сирійців були вбиті протягом останнього місяця.

Жителі прикордонних регіонів Йорданії висловлюють стурбованість про долю близько 65 000 сирійців, які залишаються на стороні сирійського кордону, багато з яких протягом останнього місяця залишилися без продовольства, житла та медичної допомоги.

З початку березня 2011 року з бюджету Королівства витрачено на утримання сирійських біженців приблизно 1,7 млрд. дол. США. В дану суму витрат входить, зокрема, оплата комунальних послуг, безпеки, охорони здоров'я, водопостачання утримання таборів. За різними даними кількість зареєстрованих сирійських біженців в Йорданії досягло 596 000 осіб, з яких тільки 234 000 живуть у таборах біженців, в той час незареєстрованими залишається близько 360 000 біженців. Продовження нестабільної ситуації в сусідній країні буде приносити додаткові збитки національній економіці Королівства та порушення експорту товарів та послуг в країни світу через територію Сирії.

 

22 жовтня ц.р. Урядова комісія Йорданії з соціальних питань, послуг та інфраструктури провела зустріч з лідерами політичних партій Королівства. У ході зустрічі деякі міністри виступили з доповідями про проблеми, успіхи і реалізацію планів та проектів подальшої роботи міністерств.

Зокрема, Міністр праці і туризму Йорданії Н.Катамін повідомив про дохід від туристичної сфери у розмірі 3,2 млрд. дол. США, таких даних вдалось досягнути за допомогою страхування туристів. Також чиновник поінформував про  проблеми на ринку праці у зв’язку з припливом сотень тисяч біженців до Королівства, що ускладнює влаштування на роботу йорданців.

Щодо фінансового становища, Міністр з справ муніципалітетів В.Масрі зазначив, що близько 60 % витрат муніципалітетів використовується на виплату заробітної плати працівникам, 20 % на капітальні видатки і ще 20 % для покриття інших витрат.

У секторі охорони здоров'я, міністр охорони здоров'я Т.Шахшер поінформував лідерів партій про плани  та проекти міністерства, зокрема, розширення своїх послуг, будівництво нових лікарень та медичних центрів по всьому Королівстві.

Згадана зустріч є частиною плану та проектів Уряду щодо співробітництва та взаємодопомоги з політичними партіями. Учасники зустрічі домовилися продовжити обговорення та вирішення питань у подальшому, які стоять перед Урядом.

Зовнішня політика

Провідні місцеві ЗМІ повідомляють про зустріч 21 жовтня ц.р. Міністра туризму Йорданії Н.Катаміна з Послом Кореї Ч.Хонг-Джі. Сторони обговорили шляхи зміцнення співпраці у туристичній та інвестиційній сферах, що дозволить збільшити кількість туристів для відвідання історичних та релігійних об'єктів. Крім того, Міністр та Посол домовилися про обмін фахівцями з туристичної галузі з метою розробки туристичних програм та просування їх у своїй країнах. Водночас, Ч.Хонг-Джі висловив зацікавленість у поліпшенні зв'язків між Кореєю та Йорданією у всіх сферах співробітництва.

 

21 жовтня ц.р. Король Йорданії Абдалла ІІ перебував з візитом в Саудівській Аравії. Під час візиту лідер Королівства провів переговори з Королем Саудівської Аравії А.Азізом та Принцом Абу-Дабі, заступником Верховного Головнокомандувача Збройних Сил ОАЕ шейхом М.Аль-Нахайяном.

В ході зустрічі були обговорені питання двосторонніх відносин та останні події на Близькому Сході. Сторони підкреслили свою прихильність зміцненню співробітництва в усіх областях. Зокрема, Король Йорданії висловив підтримку Саудівській Аравії на економічному рівні. Також лідери країн обсудили спільні методи розробки дій арабських держав з метою вирішення регіональних проблем.

 

22 жовтня ц.р. Йорданія взяла участь у засіданні в Лондоні щодо врегулювання ситуації в Сирії та з метою підготовки до запланованої зустрічі з питань миру в Женеві. Участь в конференції взяли представники сирійської опозиції, міністри закордонних справ так званої групи друзів Сирії «Лондон 11», до якої входять Великобританія, Єгипет, Франція, Німеччина, Італія, Йорданія, Катар, Саудівська Аравія, Туреччина, ОАЕ та США. Союзник Сирії Росія, яка допомогла уникнути проведення військової операції США проти режиму Асада не приймала участь у засіданні.

У ході зустрічі західні і арабські держави погодилися з сирійськими лідерами опозиції, що президент Б.Асад повинен бути позбавлений від управління державою та закликали лідерів повстанської армії взяти участь у мирній конференції в Женеві. Йорданія, зі своєї сторони, знову наполягала на політичному вирішенні ситуації та закликала світову спільноту надати додаткову грошову допомогу Королівству, з метою продовження надання гуманітарної допомоги сирійським біженцям.

Після зустрічі так званих друзів Сирії сторони погодилися прийняти «ряд важливих кроків», зокрема, продовження переговорів та прийняття рішення щодо мирного врегулювання ситуації в Сирії.

 

Провідні йорданські ЗМІ повідомляють 24 жовтня ц.р. про візит Принца Йорданії Ф.Аль-Хусейна до штаб-квартири НАТО. В ході візиту Принц зустрівся із заступником Генерального секретаря. Під час зустрічі сторони обговорили питання співробітництва в оборонній сфері між Королівством та міжнародною організацію.

Економіка

20 жовтня ц.р. в Аммані відбувся бізнес-форум між  чиновниками та представниками компаній Йорданії і Великобританії, які працюють в галузях машинобудування, інформаційних технологій, оборони, фінансів та соціального розвитку. Під час форуму британська сторона представила Королю Абдаллі ІІ та йорданській делегації економічні показники співробітництва арабсько-британської торговельної палати.

У ході засідання, Лідер Йорданії підкреслив "глибоке укорінення" йордансько-британських відносин у різних областях, підкресливши важливість таких форумів з метою зміцнення економічного та комерційного співробітництва між двома країнами. Дві країни будуть впроваджувати спільні науково-технічні технології, що являється обопільною ініціативою з метою виходу на міжнародний ринок, включаючи ринок арабських країн.

За результатами бізнес-форуму було підписано дві комерційні угоди між Йорданією та Великобританією. Перша угода була підписана між Royal Jordanian (Йорданія) та оборонно-розвідувальною компанією Inzpire (Великобританія) з метою поставок навігаційних панелей управління з Йорданського Хашимітського Королівства. Друга підписана угода дозволить компанії Overseas (Північна Ірландія) співпрацювати з міністерством соціального розвитку Йорданії та нарощувати потенціал у соціальній сфері.

 

Провідні йорданські газети повідомляють про незначне підвищення цін на продукти харчування в Королівстві. У зв’язку з цим 20 жовтня ц.р. Міністерство торгівлі Йорданії встановило граничні ціни на деякі овочі, зокрема, на помідори, картоплю, цибулю, баклажани з метою контролю зростання цін. Рішення було прийняте у відповідності до статті 7 закону «Про промисловість і торгівлю», яка дозволяє Уряду встановлювати граничні ціни на товари з метою захисту споживачів.

Даний крок був прийнятий Міністром торгівлі Йорданії Х.Халавані після отримання висновків інспекторів з моніторингу цін на сільськогосподарську продукцію. Згідно із заявами Міністерства, моніторинг цін на продукти буде продовжуватися з метою запобігання безпідставного підвищення вартості овочів. Також у повідомленні йдеться проте, що магазини, які не будуть дотримуватися рекомендації будуть оштрафовані на суму до 500 дол.США.

 

22 жовтня ц.р. Японія оголосила про намір надати грошову допомогу ЮНІСЕФ для Йорданії ще додатково 1 млн. дол. США. Загальна сума допомоги у 2013 р. становить 8 млн. дол. США. Фінансова допомога буде спрямована на послуги водопостачання  та водовідведення в державних школах Йорданії та в таборі для біженців Заатарі. Посол Японії в Йорданії заявив, що японський народ і Уряд мають за честь внести свій внесок у гуманітарну діяльність ЮНІСЕФ Йорданії, щоб допомогти полегшити біль і страждання сирійських дітей-біженців в Королівстві, які заслуговують на нормальні умови життя. Грошова допомога принесе користь 20 школам і близько 10000 дітей в усьому Королівстві.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux