• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 13 – 17 жовтня 2013 р
Опубліковано 17 жовтня 2013 року о 14:33

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідні ЗМІ Йорданії повідомили про те, що Світовий банк знизив прогноз на 2013 рік щодо зростання економіки України від 1% до 0%, підкресливши потребу проведення реформ в енергетичній сфері. Американські установи змінюють прогноз щодо зростання економіки України у 2013 році вдруге, у квітні цей показник було понижено з 3,5 % до 1,0%.

Водночас зазначається про невелике збільшення реального валового внутрішнього продукту (ВВП) у другій половині цього року у зв'язку з високими показниками урожаю зернових.

З метою покращення економічної ситуації в країні, Світовий банк підтримав пропозиції Міжнародного валютного фонду (МВФ) та рекомендує застосувати непопулярні заходи щодо підвищення цін на газ та опалення громадянам України. Виконання головних вимог міжнародних організацій Кабінетом Міністрів України дозволить продовжити програму кредитування МВФ, яка була затверджена у 2010 році та отримати наступний транш у розмірі 15,3 млрд. дол. США.

Внутрішня політика

Провідні йорданські газети продовжують інформувати щодо підготовки до виборів Голови Нижньої палати йорданського парламенту. Наразі два блоки Нижньої палати Національних Зборів Йорданії об’єднали свої зусилля та створили коаліцію, до якої входить 42 депутати (24 -  від блоку «Відродження» та 18 - від блоку «Демократичне зібрання».

Депутати оберуть нового Спікера на своєму першому засіданні 3 листопада 2013 року. Наразі сім депутатів висунули свої кандидатури на пост Голови Нижньої палати Національних Зборів парламенту Йорданії. З дев'яти блоків в парламенті, п'ять ще не оголосили про свою позицію щодо кандидатури на пост Спікера.

 

За повідомленнями місцевої преси 13 жовтня ц.р. близько 500 сирійців перетнули сирійсько - йорданський кордон у зв’язку з напруженою ситуацією в Сирії. Число загиблих біженців за першу половину жовтня ц.р. зросло до 17 осіб, а загальна кількість становить 110 осіб. За різними даними близько 70000 сирійців залишаються на стороні сирійського кордону, багато з яких протягом останнього місяця залишилися без продовольства, житла та медичної допомоги.

Крім того, сирійські повстанці повідомили про обстріл 13 жовтня ц.р. урядового військового літака недалеко від південного міста Дераа на кордоні з Йорданією. Літак здійснив аварійну посадку в найближчому військовому аеропорту.

 

14 жовтня ц.р. єврейські екстремісти увірвалися до мечеті Аль-Акса, де підняли ізраїльський прапор, танцювали та співали. Міністр вакфів та ісламських питань Йорданії Х.Дауд, який очолив йорданську делегацію під час хаджу на гору Арафат, дав інтерв’ю, в якому заявив, що дана подія є провокаційною та образливою, як для мусульман, так і для християн.

Х.Дауд закликав ООН, Організацію ісламського співробітництва і Лігу арабських держав вжити невідкладні заходи з метою припинення провокаційних дій Ізраїлю в Єрусалимі.

 Зовнішня політика

За результатами візиту до США 9-10 жовтня ц.р. Міністр закордонних справ та експатріантів Йорданії Н.Джуде повідомив, що в ході візиту відбулися зустрічі з керівниками та членами комітетів Конгресу США. Під час переговорів були обговорені шляхи розвитку та зміцнення йордансько-американських відносин та розвиток ситуації в регіоні. При обговоренні питання щодо ситуації на Близькому Сході Н.Джуде заявив про те, що Йорданія підтримує політичні рішення, які забезпечують єдність і безпеку Сирії, підкресливши необхідність проведення другої Женевської конференції. Міністр також запевнив в тому, що Королівство підтримує мирні переговори між палестинцями і ізраїльтянами, кінцевою метою яких має стати створення незалежної палестинської держави.

 

За повідомленнями місцевої преси 12 жовтня ц.р. під час зустрічі Міністра закордонних справ та експатріантів Йорданії Н.Джуде з його мексиканським колегою Х.Антоніо Міаде сторони обговорили питання відкриття посольств в Аммані і Мехіко. Також міністри обмінялись думками щодо питань, які становлять взаємний інтерес, зокрема, перспективи подальшого співробітництва в економічній, технічній, освітній і культурній сферах.

Під час обговорення ситуації на Близькому Сході міністри підкреслили необхідність прийняття справедливого і всеосяжного рішення щодо вирішення палестино-ізраїльського конфлікту, а також засудили насильство в Сирії. Вони наголосили на необхідності вирішення ситуації політичними шляхами.

Сторони домовилися про необхідність обміну двосторонніми візитами  на рівні урядових структур та приватного сектору. Н.Джуде передав Міністру закордонних справ Х.Антоніо Міаде лист Короля Абдалли ІІ Президенту Мексики Е.Пенья Ньєто.

 Економіка

 Провідні місцеві ЗМІ широко висвітлили заяву Міністра фінансів Йорданії У.Тукана. Чиновник повідомив, що після завершення другого раунду переговорів між Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Королівством,  Виконавчою радою МВФ було прийняте рішення виділити третій транш у розмірі 258 млн. дол. США за програмою «Stand-By Arrangement», яка була затверджена 03 серпня 2012 р. на 36 місяців.

Згадана програма спрямована на фінансування національних проектів та економічних реформ з метою підтримки макроекономічної стабільності, поліпшення бюджетних та зовнішніх показників. З серпня 2012 р. в рамках програми МВФ виділив близько 2,06 млрд. дол. США включно з другим траншем у квітні ц.р. (385 млн. дол. США).

За словами У.Тукана, діяльність Уряду Йорданії протягом першої половини 2013 р. виправдала очікування МВФ щодо виконання національних проектів, проведення економічних реформ та забезпечення стабільного постачання газу з Єгипту. Крім того, Міністр висловив сподівання, що Центральний банк Йорданії буде збільшувати валютні резерви, зокрема, за допомогою гранту Ради співробітництва арабських країн Перської затоки у розмірі 5млрд. дол. США.

 

12 жовтня ц.р. Йорданія і Світовий банк підписали угоду про надання гранту у розмірі 10 млн. дол. США, що є частиною Програми підтримки місцевого самоврядування і муніципалітетів, які надають послуги і притулок сирійським біженцям. Програмою передбачено виділення $ 53 млн. дол. США.

Згідно із заявою Світового банку, Програма направлена на поліпшення умов життя в містах і селищах, найбільш постраждалих від напливу біженців. Угоду підписали Міністр планування та міжнародного співробітництва Йорданії І.Саїф та Віце-президент Світового банку з питань Близького Сходу і Північної Африки І.Андерсен. Церемонія підписання відбулася в рамках щорічної наради Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux