• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 30 вересня – 3 жовтня 2013 р.
Опубліковано 03 жовтня 2013 року о 12:41

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

Повідомлення про Україну

Провідні ЗМІ Йорданії повідомили про участь Посольства України у 49-му Щорічному дипломатичному ярмарку під патронатом рідної тітки Короля Абдалли ІІ принцеси Басми Бінт Талал. В трьох основних газетах – англомовній Jordan Times та арабомовних «Ар-Рай» і «Ад-Дустур», була розміщена фотографія, на якій принцеса Басма у присутності Посла України з дружиною та інших співробітників дипустанови, відвідує українську експозицію.

У ярмарку взяли участь 55 дипломатичних представництв, акредитованих в Королівстві, які представили на продаж національні сувеніри та традиційні страви своїх країн.

Кошти, зібрані від продажу національної продукції різних країн світу, будуть використані на підтримання сирітського будинку для хлопчиків «Мабаррат Ум Аль Хуссейн», який був заснований у 1958 р. Королевою Йорданії Зейн Аль Шараф.

Принцеса Басма подякувала Посольству України за яскраву експозицію виробів народних майстрів України та виставку-продаж українських харчових продуктів.

Місцева преса широко висвітила участь української делегації в роботі четвертого з’їзду російськомовних лікарів. Українську делегацію на цьому заході очолив Директор Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами Президента України Д.Д.Д’ячук. Під час свого виступу на з’їзді глава української делегації наголосив на важливому значенні, яке надає Україна розвитку українсько-йорданського співробітництва у медичній галузі, що засвідчили результати офіційного візиту Президента України В.Ф.Януковича до Йорданії у квітні 2012 р.

З метою активізації двостороннього співробітництва в медичній галузі українською стороною було запропоновано вжити низку заходів, зокрема, провести у 2014 р. в Києві Другий українсько-йорданський медичний конгрес.

Зовнішня політика

30 вересня ц.р. Міністр закордонних справ та експатріантів Йорданії Н.Джуде, разом з главами зовнішньополітичних відомств Іраку, Лівану, Єгипту та Туреччини, взяв участь у 64-й зустрічі Виконавчого комітету Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, яке відбулося в Женеві. Під час свого виступу Міністр закордонних справ та експатріантів Йорданії поінформував присутніх про заходи, які вживаються урядом Королівства з метою розміщення та облаштування на своїй території близько 600 тис. сирійських біженців. Зокрема, він підкреслив, що йорданська сторона надає можливість громадянам Сирії отримувати безкоштовну середню освіту та медичне обслуговування, користуватися електроенергією та питною водою, що, за словами Міністра, несе суттєве фінансове навантаження для державного бюджету. З огляду на це глава йорданського зовнішньополітичного відомства звернувся до учасників зустрічі та до міжнародної спільноти з вимогою активізувати заходи з надання фінансової допомоги Йорданії з метою подолання гуманітарної кризи.

Н.Джуде наголосив на необхідності пошуку політичного врегулювання сирійського конфлікту, яке покладе край кровопролиттю та забезпечить суверенність та територіальну цілісність Сирії.

За повідомленням місцевої преси, 28 вересня бойовики з радикального «Фронту Ан-Нусра» захопили прикордонний блок пост, який раніше контролювали урядові сили. Таким чином, радикальні організації поступово захоплюють південні райони Сирії, де раніше перевіювала Сирійська визвольна армія. За наявною інформацією, в результаті запеклого бою було вбито 26 солдат регулярної сирійської армії та кілька десятків бойовиків, у т.ч. сім іноземців.

1 жовтня Король Йорданії Абдалла ІІ зустрівся в Аммані зі Спікером Національної Асамблеї Кувейту М.Аль-Ганімом, який передав йорданському монарху вітання від Еміра Шейха С.Аль-Сабаха. За інформацією йорданської преси, під час зустрічі сторони обговорили питання двостороннього співробітництва, зокрема, в торговельно-економічній та парламентській сферах, а також розвиток ситуації в Сирії та палестинське питання.

Абдалла ІІ та М.Аль-Ганім погодилися з необхідністю вжиття дієвих заходів з метою припинення кровопролиття в Сирії. Монарх підкреслив, що Королівство виступає за політичне врегулювання конфлікту, яке передбачатиме перехідний етап з метою залучення усіх сторін конфлікту до переговорів. Головним результатом реалізації такого сценарію має стати, на думку Короля, припинення військових дій на території Сирії, збереження її суверенітету та цілісності території країни.

1 жовтня МЗС країни перебування надіслало лист-скаргу до Генерального секретаря ООН П.Гі Муна у зв’язку з численними провокаційними діями Ізраїлю у Східному Єрусалимі. У згаданому листі, копії якого були розіслані до постійних та непостійних членів Ради Безпеки ООН, йдеться про агресивні дії ізраїльської армії в релігійних місцях Єрусалима, зокрема, мечеті Аль-Акса. Глава йорданського зовнішньополітичного відомства наголосив, що, згідно з мирною угодою, укладеною у 1994 р. між Йорданією та Ізраїлем, а також угодою з ПНА, підписаною в Аммані на початку поточного року, Йорданське Хашимітське Королівство виконує роль охоронця святих місць Східного Єрусалима. За словами йорданського міністра, останнім часом кількість агресивних дій євреїв та ізраїльської армії проти мусульманських святинь Східного Єрусалима, зокрема, мечеті Аль-Акса та Аль-Харам Аль-Шаріф, суттєво збільшилася, що вимагає вжиття міжнародною спільнотою невідкладних заходів.

Економіка

Уряд Йорданії заявив про рішення створити промислові території (міста) у всіх провінціях Королівства з метою прискорення економічного розвитку (у частині збільшення об’ємів експорту та покращення якості продукції) та створення нових робочих місць для йорданців. За словами Прем’єр-міністра А. Енсура, першим промисловим районом стане територія, яка знаходиться в 48 км від Аммана у провінції Джераш. Проект зі створення промислових міст у провінціях є пріоритетом №1 Фонду розвитку провінцій Королівства, направлений Королем Абдаллою ІІ уряду для виконання.

На даний момент діє 14 промислових зон по всьому Королівству (4 в столиці Амман, 2 в місті Ірбіді). Невдовзі створяться промислові міста в наступних провінціях: Карак, Аджлук, Джераш, Мафрак. Пріоритетом №2 розвитку провінцій Королівства Йорданії Прем’єр-міністр назвав туристичні райони, які будуть розглядатися як зони розвитку із пільговими умовами інвестування. Тобто туристичні проекти в зонах розвитку будуть звільнятися від оподаткування, а індивідуальний податок з продажу буде знижено з 16 до 8%. Організація програми розвитку провінцій Йорданії розрахована на 2013 – 2016 рр. із загальною вартістю капітальних проектів (протягом 4 рр.) 4 млрд. дол. США.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux