• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 6 – 8 травня 2013 р.
Опубліковано 08 травня 2013 року о 12:06

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

6 травня оприлюднено заяву йорданського уряду стосовно проведення муніципальних виборів 27 серпня. За словами Міністра внутрішніх справ Йорданії Х.Маджалі, підготовка до виборів розпочнеться найближчими днями. Згідно із рішенням Кабінету Міністрів Йорданії, Незалежна виборча комісія Королівства має здійснювати спостереження за виборчим процесом. Конституція Йорданії та закон про вибори уповноважує Незалежну виборчу комісію здійснювати спостереження не лише за парламентськими виборами, але й за іншими виборчими процесами в країні. Проте, Виборча комісія вже заявила, що не має юрисдикції спостерігати за виборами, крім парламентських, оскільки закон про муніципалітет не наділяє її таким правом.

 

6 травня відбулась чергова сесія Нижньої палати парламенту Йорданії. Основним питанням порядку денного сесії стало зростання насильства у вищих навчальних закладах Королівства. Зокрема активно обговорювалася збройна сутичка, що відбулася між представниками двох йорданських племен в Університеті Аль Хусейн Бін Талал в місті Маан, що призвела до чисельних жертв. За результатами сесії, парламентарі погодилися з необхідністю запровадження більш суворого покарання причетних до організації збройних заворушень у вищих навчальних закладах країни.

 

8 травня оприлюднено рекомендації Національного центру з прав людини стосовно необхідності внесення доповнень до закону про вибори  з тим, щоб привести його у відповідність до демократичних реформ, які наразі запроваджуються в Йорданії. На думку експертів Національного центру з прав людини, для того, щоб робота Незалежної виборчої комісії Йорданії була більш ефективною, Комісія має створити власну групу з моніторингу виборів у майбутньому, а також залучати громадських активістів до цього процесу з метою підвищення довіри до незалежності процесу моніторингу.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

6 травня оприлюднено інформацію про те, що йорданські в’язні в ізраїльських в’язницях розпочали безстрокове голодування на знак протесту проти порушення прав людини та погане поводження. За словами речника Національного комітету в’язнів в Ізраїлі Ф.Фараха, йорданські в’язні незадоволені тим, як йорданський уряд супроводжує розгляд їхніх справ в Ізраїлі. На думку йорданських в’язнів в Ізраїлі, уряд Королівства не докладає достатньо зусиль для прискорення їхнього звільнення. Йорданські в’язні поскаржилися також на рідкі візити з боку співробітників йорданського посольства в Тель-Авіві з метою перевірки стану утримання в’язнів в ізраїльських в’язницях.

На сьогодні 26 йорданців  відбувають термін покарання в ізраїльських в’язницях за різними звинуваченнями, деякі з них знаходяться у в’язницях з 1996 року.

 

6 травня відбулась зустріч Короля Йорданії Абдалли ІІ з Прем’єр-міністром Ємену  М.Басіндавою. Основну увагу під час зустрічі сторони приділили обговоренню стану розвитку двостороннього співробітництва та ситуації в Сирії. За словами йорданського монарха, єдиним прийнятним шляхом врегулювання сирійської кризи є мирний політичний перехід до демократії, який гарантує припинення кровопролиття й єдності сирійського народу. Абдалла ІІ поінформував співрозмовника також щодо гуманітарної кризи в Королівстві, спричиненої надмірною кількістю сирійських біженців.

 

7 травня оприлюднено заяву Нижньої палати йорданського парламенту стосовно нанесення повітряних ударів Ізраїлем по території Сирії. Нижня палата парламенту назвала дії Ізраїлю «серйозним ударом по суверенітету Сирії». У заяві йдеться про те, що «Ізраїльські атаки нанесли удар по безпеці цілого регіону й міжнародна спільнота має розділити відповідальність за дії Ізраїлю та протистояти не правовим діям цієї країни».

Найбільший ісламістський рух Йорданії – «Брати-мусульмани» також оприлюднили заяву щодо ізраїльських атак по Сирії, в якій зауважується, що «тривала змова проти сирійського народу спрямована на виснаження Сирії й руйнування її інфраструктури для уповільнення розвитку цієї країни після зміни режиму в ній». 

 

7 травня відбулась зустрічі Короля Йорданії Абдалли ІІ з Міністром закордонних справ Ірану А.Салехі. Основну увагу під час зустрічі було приділено сирійському питанню. Йорданський монарх зауважив, що Йорданія ніколи не вносила на розгляд міжнародної спільноти пропозицію щодо запровадження буферної зони або зони вільної від авіа перельотів над півднем Сирії. Абдалла ІІ підкреслив, що Йорданія не збирається зачиняти кордон для сирійських біженців й підтримує мирне політичне врегулювання кризи в цій країні. Глава іранського зовнішньополітичного відомства передав Королю Йорданії лист від Президента М.Ахмадінежада.

У рамках візиту А.Салехі в Йорданію відбулась також його зустріч з Прем’єр-міністром Йорданії А.Енсуром. Під час зустрічі глава йорданського уряду зауважив, що незважаючи на звернення Йорданії до РБ ООН з проханням надання допомоги на врегулювання гуманітарної кризи, спричиненої надмірною кількістю сирійських біженців, Йорданія ніколи не виступала за створення буферної зони на кордоні з Сирією. 

 

Економіка

8 травня оприлюднено інформацію про те, що протягом наступних двох тижнів Йорданія та США мають укласти угоду стосовно додаткової фінансової допомоги Королівству у розмірі 200 млн. дол. США на підтримку державного бюджету країни.

Рішення про надання такого гранту було прийнято Президентом США Б.Обамою у рамках його візиту до Королівства 22 березня ц.р.

Ця фінансова допомога збільшить загальний показник допомоги Сполучених Штатів Йорданії у поточному році до 560 млн. дол. США. Загалом щорічна допомога США Королівству оцінюється у 360 млн. дол. США. У минулому році додатковий фінансовий грант США Йорданії склав 100 млн. дол. США.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux