• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 25 – 30 квітня 2013 р.
Опубліковано 30 квітня 2013 року о 10:41

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

 

28 квітня ц.р. 40 депутатів Нижньої палати йорданського парламенту оголосили про формування опозиційної коаліції, яка діятиме як «тіньовий уряд». Опозиційна коаліція відкрита для нових членів, які не обов’язково мають бути парламентарями. Перше засідання опозиційної коаліції відбулось відразу після оголошення парламентом Королівства вотуму довіри до новообраного уряду країни.

За словами опозиціонерів, коаліцію було створено з метою контролю за тим, як новий йорданський уряд виконуватиме свої зобов’язання. Протягом наступних кількох днів опозиційна коаліція має сформулювати основні напрямки своєї діяльності з метою налагодження діалогу з громадянським суспільством та державними агентствами.

 

28 квітня розпочався страйк службовців йорданських судів, які вимагають підвищення заробітної плати. Страйкарі вимагають від уряду надбавок  на транспортні витрати на додаток до основної заробітної плати, тобто такі ж умови оплати праці, які мають і йорданські судді. Страйк вже негативно позначився на наданні судових послуг в країні. Міністр юстиції Йорданії А.Зіадат пообіцяв провести зустріч зі страйкарями й розглянути їхні вимоги.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

25 квітня іракський уряд прийняв рішення про закриття кордону з Йорданією. Офіційний Багдад не дав чітких роз’яснень щодо прийнятого рішення. В офіційній заяві Іраку йдеться про те, що іраксько-йорданський кордон був закритий на 48 годин «через проблеми, пов’язані з внутрішньою безпекою», зокрема сутички, що виникли у провінції Анбар.  

 

26 квітня відбулись переговори між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Президентом США Б.Обамою. Під час переговорів сторони обговорили стан розвитку двосторонніх відносин та події в регіоні, зокрема сирійську кризу та палестино-ізраїльський конфлікт.

За словами Абдалли ІІ, з часу останнього візиту Б.Обами в Йорданію 60 тис. сирійських біженців прибули в Королівство, що призвело до збільшення населення країна на 10%.

У ході переговорів було домовлено вжити невідкладних заходів, спрямованих на прискорення надання допомоги з боку міжнародної спільноти Королівству у подоланні гуманітарної кризи, спричиненої надмірною кількістю біженців з Сирії.

 

28 квітня завершився  офіційний візит Короля Йорданії Абдалли ІІ до США. У рамках візиту йорданський монарх провів переговори з Президентом США Б.Обамою, зустрічі з Віце-президентом США Дж. Байденом, лідерами американського конгресу, керівництвом ісламських організацій та представниками йорданських бізнесових асоціацій в США.

На зворотному шляху до Йорданії Абдалла ІІ відвідав Гаїті, де зустрівся з Президентом цієї карибської країні М.Мартеллі, а також здійснив перевірку йорданських миротворчих сил, розміщених на Гаїті. Абдалла ІІ здійснив також зупинку в Мадриді, де провів переговори з Королем Хуаном Карлосом. Основною темою переговорів став останній перебіг подій на Близькому Сході.

 

28 квітня оприлюднено інформацію про підписання між Йорданією та Великобританією угоди про співробітництво у правовій галузі, яка передбачає спільні зусилля у боротьбі з корупцією та екстрадицію окремих осіб, які звинувачуються у корупційній діяльності. Ця угода має стати надійним інструментом у розслідуванні справи стосовно корупційної діяльності під час укладання угоди між Йорданською компанією з видобутку фосфатів та іноземними компаніями вартістю 40 млн. дол. США.

 

29 квітня на територію Йорданії прибуло 1,3 тис. сирійських біженців, серед яких 70 були поранені. Таким чином кількість біженців з Сирії протягом минулого тижня становила 15 тис. осіб. Наразі в Йорданії знайшли притулок понад 500 тис. сирійців й згідно з прогнозами ООН цей показник може зрости до 1,2 млн. осіб до кінця поточного року. Водночас, понад 45 тис. сирійських біженців були відправлені з табору в Заатарі на батьківщину за їхнім проханням, починаючи з серпня 2012 року. Щодня керівництво цього табору отримує близько 300-400 заявок від біженців на повернення в Сирію.

 

Економіка

28 квітня оприлюднено заяву Прем’єр-міністра Йорданії А.Енсура, в якій йдеться про те, що йорданський уряд не прийматиме рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію без відповідних консультацій з Нижньою палатою парламенту Йорданії.

 За словами глави йорданського уряду, у разі якщо депутати знайдуть альтернативу у вирішенні проблеми фінансового дефіциту обсягом 1,2 млрд. динарів, з яким зіткнулася Національна електроенергетична компанія, рішення про підвищення розцінок на електроенергію не буде прийнято.

 

29 квітня оприлюднено звернення йорданського уряду до Японії з проханням надання позики у розмірі 200 млн. дол. США з метою підтримання державного бюджету Королівства на 2014 рік. У серпні 2012 року Японія ухвалила рішення щодо надання Йорданії позики в обсязі 156 млн. дол. США під низькі відсотки на 20 років. Більшість цієї позики Йорданія отримала ще у минулому році й решту має отримати незабаром. З часу відкриття японського дипломатичного представництва Японії в Аммані у 1974 році, офіційний Токіо надав Йорданії близько 4 млрд. дол. США в якості фінансової допомоги на розвиток країни в різних галузях.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux