• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
Огляд найважливіших подій в Йорданії за 11 – 14 березня 2013 р.
Опубліковано 14 березня 2013 року о 15:14

Посольство України в Йорданії представляє огляд найважливіших подій в Королівстві, підготовлений на основі повідомлень місцевих ЗМІ

 

Внутрішні події

8 березня Король Йорданії Абдалла ІІ призначив А.Енсура Прем’єр-міністром Королівства. Вибір йорданського монарха на посаду глави йорданського уряду базувався на результатах консультацій, проведених Головою Королівського двору Ф.Таравне з парламентськими комітетами.

За словами Абдалли ІІ, уряд А.Енсура довів свою дієвість та продемонстрував здатність виконати низку необхідних заходів на національному рівні, серед яких зміцнення національної єдності, забезпечення перегляду політики приватизації та запровадження національної стратегії зі створення нових робочих місць в Королівстві.

 

14 березня Глава Королівського двору Йорданії Ф.Таравне провів брифінг для послів іноземних країн, акредитованих в Королівстві. Під час брифінгу Ф.Таравне поінформував дипломатичний корпус щодо консультацій з парламентськими комітетами стосовно обрання нового глави йорданського уряду.

Глава Королівського двору заявив, що рішення про призначення йорданським монархом А.Енсура на посаду прем’єр-міністра країни базується на політичній волі, спрямованій на просування процесу реформування Королівства та формування парламентського уряду.

 

Зовнішня політика і міжнародні відносини

9 березня миротворці ООН, які утримувалися заручниками в Сирії протягом трьох днів, були доставлені в Йорданію. Філіппінські миротворці, які були частиною місії ООН зі спостереження за дотриманням угоди між Сирією та Ізраїлем про припинення вогню на Голанських висотах, 6 березня були захоплені бойовиками угруповання «Мученики Ярмука» й утримувалися у селищі Ямла, що розташоване на відстані 10 км від йорданського кордону. Вимогою сирійських бойовиків в обмін на миротворців було виведення урядових військ Сирії з селища Ямла та припинення артилерійського обстрілу.

 

11-13 березня відбувся офіційний візит Принца Чарльза й Герцогині Корнуольської Камілли в Йорданію. Візит став частиною близькосхідного турне членів королівської родини Великобританії. Під час візиту Принц Чарльз та його дружина провели переговори з Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Королевою Ранією щодо розвитку двостороннього співробітництва.

У ході візиту відбувся також йордансько-британський бізнес-форум, під час якого було підписано меморандум про взаєморозуміння між Фондом розвитку Короля Адбалли ІІ та Благодійною фундацією Принца Уельського. Меморандум передбачає обмін експертною допомогою та надання підтримки молодим підприємцям.

У рамках візиту Принц Чарльз передав Йорданії гуманітарну допомогу для сирійських біженців, відвідав табір для біженців в місті Рамта, а також низку шпиталів, які надають послуги сирійським біженцям.

 

11 березня відбувся візит в Йорданію Міністра закордонних справ Нової Зеландії М.Маккаллі. У рамках візиту відбулись переговори між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та главою новозеландського зовнішньополітичного відомства щодо подальшого зміцнення двосторонніх відносин у різних сферах співробітництва та останнього перебігу подій на Близькому Сході.

У ході переговорів основну увагу було приділено зусиллям, спрямованим на відновлення мирного процесу в регіоні, зокрема вирішення палестинського питання.

Під час обговорення сирійського питання, сторони дійшли згоди щодо необхідності винайдення політичного рішення сирійської кризи, яке гарантуватиме територіальну цілісність та єдність Сирії.

У ході візиту Міністр закордонних справ Нової Зеландії провів також зустріч з Прем’єр-міністром Йорданії АЕнсуром. Сторони обговорили питання гуманітарної допомоги сирійським біженцям, які знаходяться на території Королівства.

 

12 березня Король Йорданії отримав лист із запрошенням від Еміра Катару Шейха Хамада Бін Халіфа Аль Тані взяти участь у дводенному саміті Ліги арабських держав, який відбудеться 26 – 27 березня ц.р. у Досі. У листі йдеться про важливість згаданої події з огляду на критичну політичну ситуацію, що склалася в регіоні.

 

12 березня йорданський монарх отримав лист від Президента Тунісу М.Марзукі, в якому туніський лідер виявив бажання відвідати Королівство у відповідь на нещодавній візит Абдалли ІІ до Тунісу.

 

12 березня відбулась телефонна розмова між Королем Йорданії Абдаллою ІІ та Держсекретарем США Дж.Керрі. У ході розмови сторони обговорили останній перебіг подій на Близькому Сході, зокрема зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні та шляхи врегулювання сирійської кризи. Під час розмови Дж.Керрі поінформував йорданського монарха щодо результатів його нещодавніх візитів до арабських та європейських країн.

 

13 березня відбувся візит в Йорданію Верховного комісара ООН з питань біженців А.Гутерреса. У ході візиту відбулись переговори між представником ООН та Королем Йорданії Абдаллою ІІ. Сторони обговорили шляхи поліпшення умов сирійських біженців в Королівстві. Йорданський монарх поінформував співрозмовника про послуги надані сирійським біженцям йорданським урядом та міжнародними організаціями, а також звернув увагу на великий тиск на економіку Йорданії від надмірної кількості біженців з Сирії.

А.Гутеррес провів також зустріч з Прем’єр-міністром Йорданії А.Енсуром. Глава йорданського уряду поінформував співрозмовника про стан будівництва другого табору для сирійських біженців та зауважив на необхідності продовження координації дій з агентствами ООН у сфері допомоги біженцям з Сирії.

 

Економіка

8 березня завершився йордансько-американський бізнес-форум. У форумі взяли участь понад 100 американських компаній. Під час форуму було досягнуто домовленість про реалізацію проекту з будівництва в Йорданії фешенебельного готелю на 475 кімнат. Реалізаторами проекту виступатимуть сінгапурські інвестиційні компанії «Онікс»  та «Коні Консультантс». Вартість проекту оцінюється у 1 млрд. дол. США. Перша фаза будівництва готелю коштуватиме 350 млн. дол. США. Керування готелем здійснюватиметься системою готелів «Хілтон».  При цьому, реалізація проекту сприятиме створенню 5,6 тис. робочих місць в Йорданії.

За результатами форуму, було також прийнято рішення щодо започаткування прямого авіасполучення між Амманом й Вашингтоном. Авіа польоти у цьому напрямку здійснюватимуться Йорданськими королівськими авіалініями.

Ще одним спільним проектом, який було вирішено започаткувати, стала програма підвищення кваліфікації йорданськими фермерами в США. Перша фаза цього проекту оцінюється в 1,2 млрд. динарів та розрахована на 160 фермерів.

У ході форуму було також оголошено про заснування йордансько-американського фонду на суму 500 тис. динарів на підтримку підприємництва Йорданії.

 

11 березня МВФ попередньо оголосив про досягнення домовленості з Йорданією на експертному рівні стосовно виділення Королівству позики в розмірі 385 млн. дол. США. Проте, як зазначається, ця угода має бути ухвалена виконавчою радою МВФ.

Експерти МВФ схвально оцінили реалізацію в Йорданії національної економічної програми, незважаючи на несприятливі економічні умови в регіоні.

Водночас, за результатами оцінювання МВФ, уряд Йорданії має продовжувати працювати над збільшенням інвестицій в економіку Королівства, удосконаленням податкової політики та політики управління державними фінансами.

 

12 березня оприлюднено заяву Світового Банку, в якій йдеться про надання Йорданії довготривалого кредиту у розмірі 70 млн. дол. США під низьку процентну ставку.

Згадана позика має бути використана на фінансування мікропроектів, що реалізуються в Королівстві, підтримання малого та середнього підприємництва, створення нових робочих місць, а також на боротьбу з бідністю, зокрема у віддалених районах країни.

 

Йорданські ЗМІ про Україну

            Арабомовна газета «Ар-Рай» та Інформаційне агентство «Петра» від 13 березня ц.р. надрукували статтю під заголовком «Аль Срур обговорив співробітництво з Україною»

У статті йдеться про те, що Голова Нижньої палати Національних Зборів Йорданії С.Аль-Срур зустрівся в Аммані з Послом України С.Паськом, який передав йорданському Спікеру лист-поздоровлення від Голови Верховної Ради України.

Повідомляється, що у ході бесіди С.Аль-Срур наголосив на позитивній динаміці розвитку двостороннього співробітництва у різних сферах, зокрема, парламентській, зазначивши, що українсько-йорданські відносини побудовані на взаємній повазі та спільних інтересах, які слугують дружнім українському та йорданському народам. Він підкреслив, що з часу встановлення дипломатичних відносин між Києвом та Амманом відбулася суттєва активізацію двосторонніх відносин, чому сприяв прямий контроль з боку керівництва обох держав.

Зі свого боку, Посол України наголосив на важливості розвитку українсько-йорданського міжпарламентського співробітництва та висловив сподівання на активізації обмінів візитами українських та йорданських парламентських делегацій. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux