Посольство України в Йорданському Хашимітському Королівстві

Київ 01:16

Виставка всесвітньо відомого художника Івана Марчука в Аммані

27 березня 2018, 13:20

Виставка в Аммані розпочнеться 1 квітня та триватиме до 7 квітня 2018 року у Королівському культурному центрі.

Церемонія відкриття виставки: 01.04.2018 - 18:00

Графік роботи виставки: з 01.04.2018 по 07.04.2018 (11:00 - 13:00, 17:00 - 20:00)

Виставку особисто відкриє маестро Іван Марчук та виступить з промовою перед присутніми.  

 

Іван Марчук 

Голос моєї душі

Жива легенда українського живопису, всесвітньо відомий художник Іван Марчук представляє в Йорданії ретроспективну виставку «Голос моєї душі». Це буде вже другий візит маестро до Королівства, так, 13-15 грудня 2016 року за ініціативою Посольства України та особисто Посла України Сергія Паська, місцеве населення та гості Йорданії вже мали змогу ознайомитися з деякими роботами І.Марчука в рамках першої його виставки у країнах Близького Сходу та Африки. 

В експозиції – п’ятдесят полотен шести (з 12) авторських циклів феноменально широкого творчого діапазону: від філософськи проникливого «Голосу моєї Душі» до гіперреалістичних пейзажів. Картини дадуть відчути жителям південних широт красу і неповторність української природи, насолодитися прохолодою снігових просторів.

        Філософські теми його картин передають драматичну напругу, що переживає людство, і співзвучні викликам новітньої  доби.

       За понад як півстоліття творчої діяльності художником проведено близько 150 монографічних виставок (на 5 континентах світу), «виткано» сотні тисяч кольорових і монохромних кілометрів незбагненного пльонтанізму (авторської техніки передачі зображення), втілених у тисячах полотен-шедеврів, – що є виявом надможливостей людини в мистецтві, у творчості.

        Вплив його полотен на глядача порівнюють з дією 25 кадру, котрий впливає на підсвідомість і тому закарбовується в пам’яті назавжди.

       Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва та Тернополя, член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Його ім’я – у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети «The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

      Митець художніми засобами вибудував власну світоглядну систему, закорінену на високій естетиці і спрямовану на перспективу, запропонував власне бачення глибоких філософських тем людського буття.

  

        Біографічна довідка

 

Іван Марчук – народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка Лановецького району Тернопільської області (на той час Польська республіка), у родині відомого на весь край ткача.

1951-1965 – навчання в училищі декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша, Інституті декоративно-прикладного мистецтва (м. Львів)

 

1965-1968 –  робота в Інституті надтвердих матеріалів Академії Наук УРСР (Київ). Винайдення власного творчого методу і шляху у мистецтві, що проявився у циклі робіт «Голос моєї Душі»

1972 – винайдення авторської техніки передачі зображення «пльонтанізм» (від діалектного слова «плести», «переплітати»), завдяки якій  досяг гіперреалістичного творення пейзажу.

 Зазнавав психологічного тиску радянського режиму, оскільки його творчий метод не вписувався в рамки пануючої ідеології соціалістичного реалізму.

1979 – перша офіційна персональна виставка на вул. Малій Грузинській, 28 у м. Москві (там у 1970—1990-х роках проходили виставки художників-нонконформістів).

1989 -2001 –  період еміграції (Австралія, Канада, США)

1989 –   зважаючи на міжнародний резонанс успіху Івана Марчука, Спілка художників СРСР без відома митця прийняла його до своїх лав.

1997 – присвоєно Національну премію України імені Тараса Шевченка.

2006 – Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради.

Жовтень 2007 –  включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності» (72-е місце). На формування рейтингу впливали: роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів (за версією британської газети «The Daily Telegraph).

Червень 2016 – нагороджений однією з найвищих нагород України – орденом Свободи.

Іван Марчук систематизував свою творчість в одинадцять циклів: «Голос моєї Душі», «Пейзаж», «Портрет», «Цвітіння», «Кольорові прелюдії», «Кольорові прелюдії ІІ», «Нові експресії», «Натюрморт», «Біла Планета І», «Біла Планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у Безмежність». Доробок митця –  близько 5000 творів, понад 150 монографічних та 50 колективних виставок.

Протягом останніх років полотна митця експонуються переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща, Бельгія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Люксембург, Таїланд, Туніс).

 

 

 

 

Останні новини

Посол провів спільну зустріч із членами міжпарламентської групи дружби | Вчора, 16:28

Посол України в Йорданії Сергій Пасько зустрівся з членами міжпарламентської групи дружби з Україною у Палаті представників Національних Зборів Йорданії на чолі з Головою групи депутатом Мухаммадом аль-Атайкою.

Відбулася чергова презентація книги про українсько-йорданські відносини | Вчора, 15:36

У приміщенні Національної бібліотеки Королівства відбулась чергова презентація книги за авторством йорданського історика Омара аль-Армуті «Важливі етапи йордансько-українських відносин», створеної за участі Посольства України в Йорданії.

Посол України відвідав Незалежну виборчу комісію Йорданії | 20 серпня, 12:55

Посол України в Йорданському Хашимітському Королівстві Сергій Пасько провів зустріч з Президентом Незалежної виборчої комісії Йорданії Халідом Калалде та його заступником Зугейром Абу Фарізом для обговорення результатів візиту йорданської делегації до України для участі у спостереженні за виборчим процесом.

Презентація книги про українсько-йорданські відносини в Національній бібліотеці в Аммані | 19 серпня, 17:01

Запрошуємо на презентацію книги Омара аль-Армуті "ВАжливі етапи йордансько-українських відносин"

Посол України зустрівся з Патріархом Єрусалимським | 18 серпня, 17:19

Посол України в Йорданському Хашимітському Королівстві Сергій Пасько провів зустріч в Єрусалимі з Блаженнішим та Всесвятійшим Патріархом Святого града Єрусалима та всієї Палестини Феофілом ІІІ та іншим верховним духовенством, зокрема з Архиєпископом Аристархом – Генеральним секретарем Священного Синоду Єрусалимського Патріархату.