Посольство України в Йорданському Хашимітському Королівстві

Київ 08:01

Хашимiтське Королівство Йорданія

Рекомендації щодо правил поведінки

Загальні правила поведінки

Місцеве законодавство свідчить про те, що Йорданія є країною, в якій панують загальні ісламські устої. У цьому зв'язку необхідно слідкувати, щоб Ваша поведінка не суперечила традиціям та звичаям йорданського суспільства та не була образливою для переважно мусульманського населення країни.

Необхідно мати на увазі наявність підвищеної уваги йорданських чоловіків до іноземних жінок, у цьому зв'язку слід приділяти серйозну увагу до вибору одягу.

Необхідно знати, що під час місяця Рамадан в денний час в публічних містах заборонено їсти, пити, палити, вживати алкоголь тощо. Все це можна робити виключно у спеціально призначених для цього місцях як то кафе, ресторани, розважальні заклади тощо. Порушення встановлених правил під час Рамадану для йорданських громадян може призвести до штрафу або арешту. Ставлення правоохоронних органів до іноземців менш жорстке, втім слід бути уважними, щоб уникати зайвих ускладнень.

Укладання шлюбу з громадянами Йорданії на території Королівства

 Питання шлюбу в Йорданії регулюються релігійною владою відповідних релігійних спільнот Королівства. В Йорданії відсутні цивільні шлюби. Для укладання шлюбу в Йорданії до органів реєстрації актів цивільного стану необхідно надати документ, що підтверджує, що заявник не перебуває у шлюбі (якщо раніше було укладено шлюб – подається свідоцтво про розірвання шлюбу). Якщо Ви раніше не перебували у шлюбі – достатньо буде засвідчити в Посольстві заяву про неперебування у шлюбі, після чого перекласти її на арабську мову та легалізувати в Міністерстві закордонних справ та експатріантів Йорданії.

 

Розірвання шлюбу із громадянами Йорданії на території Королівства

 Питання розірвання шлюбу та вирішення питання виховання дітей в Йорданії віднесені до компетенції релігійних судів. Якщо сторони шлюбу – мусульмани, сімейні спори вирішуються у шаріатському суді, де будуть застосовуватись принципи ісламського права. Християни вирішують сімейні спори в християнських судах, де застосовуватимуться правила Греко0православної, Римо-католицької церков, або інших християнських церков.

 

Вирішення питання виховання дітей після розірвання шлюбу із громадянами Йорданії

 В теорії та на практиці мусульманські та християнські суди мало відрізняються один від одного в питанні вирішення сімейних спорів щодо виховання дітей після розлучення батьків.

Діючі закони надають пріоритет матері, проте деякі умови мають буди дотримані. В мусульманських та християнських судах право на виховання зазвичай належить рідній матері дітей, якщо це стосується дітей віком до 18 років.

На практиці йорданські чоловіки часто залишає за собою певні права щодо дітей до досягнення ними 18-річного віку. Так, навіть якщо суд вирішить надати матері право на виховання дітей, мати не може вивезти з Йорданії дітей без дозволу їх йорданського батька. Водночас слід зазначити, що часто йорданські чоловіки отримують право на виховання дітей, оскільки мати не в змозі забезпечити належні умови для виховання дітей, тому що, наприклад не має окремого житла або роботи, або не в змозі виховувати дітей у відповідності до певних релігійних стандартів. Також мати може не одержати право на виховання дітей у разі, якщо повторно укладає шлюб з іншим чоловіком, або проживає разом із чоловіками, які є «чужими» для дітей. Мати не може заборонити батькові бачити дітей, оскільки батьківські права є «природніми», тобто ті, що стоять поза законом. І навпаки, якщо право на виховання дітей відходить батькові -  матері не може бути заборонено відвідувати дітей.

Рішення українських та інших іноземних судів можуть не визнаватись на території Йорданії у разі, якщо вони протирічать, або порушують місцеві закони або традиції. Наприклад, рішення українського суду, за яким українській матері віддається право на виховання дітей, може не визнаватись на території Йорданії, якщо мати планує забрати дітей до України та жити за межами Йорданії. Так само йорданський суд не буде застосовувати рішення українського суду щодо виплати аліментів йорданським чоловіком аліментів на виховання дитини до тих пір, поки за йорданським законодавством йому належатиме право на виховання дітей.

Мати також може стикнутись із серйозними проблемами із компетентними ораганами Йорданії, якщо спробує вивезти дітей від шлюбу із громадянином Йорданії без дозволу останнього. Згода на виїзд дітей має бути оформлена йорданським батьком в поліції або безпосередньо в аеропорту.

 

Дії у випадку відмови у в’їзді на територію Йорданії

Існують поодинокі випадки відмови йорданськими компетентними органами у в’їзді на територію Йорданії. Зазвичай причинами відмови можуть бути: недостатнє фінансове забезпечення (бажано мати при собі кошти у сумі з розрахунку 100 дол. СЩА на день перебування в Йорданії), непідтвердження мети подорожі під час співбесіди із Службою Безпеки Йорданії, суттєве перевищення строку законного перебування на території Йорданії під час попередньої подорожі, наявність в Службі безпеки Йорданії інформації про порушення іноземцем законодавства Королівства про працевлаштування, наявність імені іноземця у переліку осіб, яким на певний час заборонено відвідувати Йорданію.

У разі прийняття рішення про відмову у в’їзді на територію Йорданії, іноземця депортують найближчим рейсом до України. Зазвичай, це рейс тої самої авіакомпанії, якою прибуває іноземець, або якщо в той день немає таких рейсів – то найближчим рейсом.

Дії у випадку затримання / арешту на території Йорданії

 У разі Вашого арешту / затримання на території Королівства, йорданські компетентні органи мають інформувати про це Посольство. Проте Ваші друзі чи знайомі можуть зробити це набагато швидше.

В Йорданії Ви не маєте права робити телефонні дзвінки у разі арешту, проте у Вас є право попросити офіцера поліції / міграційної служби поінформувати Посольство про факт вашого арешту / затримання.  Посольство може на Ваше прохання поінформувати Ваших найближчих родичів.

Якщо Вас тимчасово затримали, Вас мають привести до суду або до губернатора м.Амман до кінця наступного робочого дня. Ваш паспорт буде тимчасово вилучено. Суддя або губернатор має прийняти рішення щодо Вашого подальшого арешту або випущення на свободу (у цьому разі, паспорт повертається).

У разі, якщо строк правопорушення є несерйозним, заарештованого можуть тримати максимуму 7 днів. У разі. якщо строк покарання за правопорушення перевищує 2 роки , тоді під арештом можуть тримати протягом 15 днів. Прокурор може подовжити строк арешту у разі малих правопорушень – до 1 місяця, у разі тяжких правопорушень – до 3-6 місяців.

Ви можете звернутись до послуг адвокатів на будь-якій стадії вашого затримання/ арешту / перебування під судом. Перелік контактів російськомовних / англомовних адвокатів розміщено на сайті Посольства. Посольство не може сплачувати послуги адвокатів або гарантувати, що заявник сплатить необхідні послуги. Якщо Ви не в змозі самостійно винайняти адвоката, у Вас є право просити державного адвоката, проте в Йорданії процедура отримання державного адвоката є надзвичайно складною.

Консульська посадова особа відвідуватиме Вас після отримання відповідного дозволу від компетентних органів Йорданії, та, за Вашої згоди, триматиме Ваших родичів у курсі Вашої судової справи, умов утримання, морального стану.

Найпоширенішими випадками арешту іноземців в Йорданії є порушення Закону про перебування іноземців або Закону про працевлаштування іноземців. Найчастіше за такі правопорушення (за винятком несуттєвого перевищення строку перебування) іноземців депортують із Королівства за рахунок коштів іноземця із послідуючою забороною на в’їзд в Йорданію на певний період.

 Керування автомобілем

З метою керування автомобілем в Йорданії слід мати права водія міжнародного стандарту. Дорожня поліція слідкує за дотриманням правил дорожнього руху. У випадку фіксації порушення на місці стягується штраф у розмірі до 200 дол. США. Серед поширених порушень є відсутність пристебнутого ременя безпеки, розмова по мобільному телефону, перевищення швидкості тощо.

Слід мати на увазі, що за місцевими законами, водій, який збив пішохода, є винним у будь-якому випадку. Такому водієві загрожує ув'язнення та виплата компенсації.

Загальні поради Посольства України в Йорданії:

— перед приїздом до Йорданії бажано отримати уявлення щодо місцевого законодавства, традицій та звичаїв (передусім це стосується жінок, які мають намір укласти шлюб з йорданським чоловіками, оскільки, на відміну від українського законодавства, у випадку розірвання шлюбу, всі права на дітей має лише чоловік - існують непоодинокі випадки, коли українські громадянки змушені залишити Йорданію без власних дітей);

— у випадку перебування в Йорданії протягом терміну, який перевищуватиме три місяці, бажано звернутися до Посольства з метою оформлення тимчасового консульського обліку, що надасть Посольству можливість надати Вам необхідну допомогу у випадку надзвичайних ситуаці;

— доцільно перед виїздом зробити копію внутрішнього паспорта, щоб у разі втрати документів, дипустанова мала можливість оперативно оформити необхідні для повернення в Україну документи;

— необхідно слідкувати, щоб термін в'їзної візи не був простроченим, в противному випадку Вам може загрожувати штраф або депортація. Зазвичай в'їзна йорданська віза оформлюється на кордоні терміном на один місяць. У випадку необхідності, термін дії візи може бути продовжено в будь-якій поліцейській дільниці до 3 - максиму 6 місяців.

— у разі порушення Ваших законних прав звертайтеся до Посольства, у випадку затримання правоохоронними органами вимагайте зустрічі з консулом.

Безпекова ситуація в Йорданії

Терористичні організації, включаючи Ісламську державу Іраку та Леванту (ІДІЛ), їх відділення та прихильники успішно здійснили терористичні атаки в Йорданії та продовжують планувати нові напади в країні. Помітна роль Йорданії в Коаліції проти ІДІЛ, а також спільний кордон з Іраком та Сирією збільшують потенціал для майбутніх терористичних атак.

Подорожуючі мають врахувати, що цілями останніх атак були як іноземні так і йорданські інтереси. 18.12.2016 р. 10 осіб, серед них канадська туристка та 7 йорданських офіцерів поліції та служб безпеки були вбиті всередині та поблизу туристичної пам’ятки в м.Карак. Двома днями пізніше відбулась перестрілка між озброєними особами та йорданськими службами безпеки. 06.06.2016 р. озброєна особа вбила п’ятьох співробітників служб безпеки Йорданії в м.Бекаа (на північ від м.Амман). В листопаді 2015 р. офіцер йорданської поліції вбив двох та поранив двох інших інструкторів США в Йорданському міжнародному поліцейському тренувальному центрі.

Громадяни України, які подорожують Йорданією мають уникати районів на кордоні з Сирією та Іраком, а також таборів біженців. Особливо це стосується 10-кілометрової зони від сирійсько-йорданського кордону, а також 10-того шосе на схід від м.Рувейшид у напрямку іракського кордону.

Нагадуємо, що терористичні та екстремістські організації висловлювали плани здійснити атаки на громадян західних країн в Йорданії. Протягом 2016 р. та на початку 2017 р. йорданські компетентні органи повідомляли про низку запланованих терористичних атак проти західних громадян, що було зірвано. Терористичні організації можуть продовжувати планувати атаки на моли, готелі, ресторани, та інші місця масового скупчення людей в країні.

Також в Йорданії мають місце протестні виступи населення, пов'язані з соціально-політичною та економічною ситуацією в країні, діями ізраїльської влади на палестинських територіях. Здебільшого мітинги проводяться у п'ятничні (вихідні) дні. Нагадуємо громадянам України, що мирні протестні акції можуть набути конфронтаційного характеру та перерости у насильство. Тому рекомендуємо уникати знаходження поблизу подібних зібрань.

У зв’язку з цим, рекомендуємо громадянам України:

- бути дуже обережними;

- слідкувати за повідомленнями у ЗМІ про події в країні та в регіоні;

- регулярно відвідувати веб-сайт Посольства України в Йорданії:  http://jordan.mfa.gov.ua/ua, та МЗС України:http://mfa.gov.ua/ua, сторінки дипустанови у facebook: https://www.facebook.com/ pages/Embassy-of-Ukraine-in-Jordan-Посольство-України-в-Йорданії/458951460901233?ref=hl та у twitter: https://twitter.com/ UKRinJOR;

- уважно слідкувати за рекомендаціями розділу «Поради подорожуючим» Посольства: http://jordan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатись на "гарячу лінію" Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34, адреса електронної пошти emb_jo@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Умови працевлаштування в Йорданії

Іноземець може бути працевлаштований у Йорданії лише за погодженням із Міністерством праці Йорданії та якщо на таку вакансію не можливо знайти громадянина Йорданії. При відборі іноземців на такі посади перевага має віддаватись представникам арабських країн.

Для працевлаштування на території королівства іноземець має отримати у Міністерства праці дозвіл на роботу. Такий дозвіл видається терміном на один рік та може бути подовжений.

За працевлаштування іноземця із порушенням йорданського законодавства, у тому числі без отримання дозволу на роботу для іноземця, роботодавець має сплатити штраф у розмірі від 100 до 150 йорданських динарів за кожен місяць нелегального працевлаштування. З практики варто зауважити, що для багатьох роботодавців

 легше заплатити згодом штраф ніж займатись питаннями легального працевлаштування іноземців. В свою чергу, нелегальні робітники, у разі перевищення свого законного терміну перебування на території країни, будуть оштрафовані та депортовані із території Королівства без права працювати на території Йорданії та забороною в’їзду щонайменше на три роки.

Мінімальна зарплата у Королівстві становить 220 йорданських динар (310 дол. США), середня – 450 динар (635 дол. США).

Підставою для легального працевлаштування на території Королівства є дозвіл від Мінпраці та наявність трудового контракту.

З метою отримання робочого дозволу іноземець повинен заповнити аплікаційну форму встановленого зразка, мати в'їзну або резидентську візу, дві фотокартки паспортного стандарту, документ про оформлення медичної страховки, витяг з банківського рахунку, рекомендаційний лист тощо.

Дозвіл на працевлаштування іноземця оформлюється роботодавцем за його власний рахунок.

Трудовий контракт має бути складений щонайменше у двох примірниках. Як правило, контракт укладається терміном на 1 рік. Якщо контракт буде розірвано за ініціативою роботодавця без поважних на те причин, він має сплатити робітнику заробітну плату за період, який залишився до закінчення терміну його дії. Роботодавець не має права вимагати від працівника виконання іншої роботи або у іншому місці, ніж це передбачено контрактом.

Роботодавець має право встановити випробувальний термін, який не повинен перевищувати тримісячного строку. Протягом випробувального терміну обидві сторони мають право припинити контрактні зобов'язання без жодних юридичних та фінансових наслідків, за винятком зарплатні найманій особі. Законодавством забороняється роботодавцю повторно наймати одного і того ж робітника на випробувальний термін.

У випадку, якщо роботодавець має більше десятьох співробітників, він повинен скласти перелік умов працевлаштування як то: робочі години, вихідні дні, відпустка, лікарняний, правила безпеки та інше, що повинен знати співробітник стосовно місця його працевлаштування. Працевлаштування може здійснюватися лише після затвердження Міністерством праці згаданого вище переліку умов.

Згідно з трудовим законодавством Йорданії забороняється примушувати робітника працювати більше 8 годин на добу та 48 годин на тиждень. Понаднормові години оплачуються у розмірі  від 1.25 до 1.5 заробітної плати робітника. Вихідним днем у Королівстві є п’ятниця. Щорічна оплачувана відпустка складає щонайменше 14 днів. Також працівник має право на 14 днів оплачуваного лікарняного, який у окремих випадках може бути подовжений ще на 14 днів.

Законодавством Йорданії передбачено для жінок право на оплачуваний лікарняний у зв’язку з пологами терміном 10 тижнів. Також жінки мають право на неоплачувану декретну відпустку терміном на 1 рік. На протязі цього часу за ними зберігається робоче місце.

Відповідно до ст. 21 Закону Йорданії «Про Працю» трудовий контракт вважається розірваним якщо:

 • обидві сторони погодились розірвати контракт;
 • робота за контрактом виконана або закінчився термін дії контракту;
 • у випадку смерті робітника або значним погіршенням стану його здоров’я, що унеможливлює виконання ним обов’язків за контрактом.

Окрім цього ст. 29 Закону передбачено низку обставин, за яких працівник може звільнитись з роботи без застосування до нього штрафних санкцій. Зокрема, у таких випадках:

 • якщо робота відрізняється від тієї, яка обумовлена контрактом;
 • переведення його на іншу роботу чи на роботу в іншому місці;
 • пониження посади, передбаченої за контрактом;
 • зменшення заробітної плати, ніж обумовлено в контракті;
 • наявність медичного висновку, що продовження виконання роботи шкодить здоров’ю працівника;
 • якщо робітник піддається фізичному насильству зі сторони роботодавця;
 • не дотримання роботодавцем умов контракту.

У такому випадку робітник має право отримати всі виплати, які передбачені трудовим контрактом. Якщо контракт буде розірвано працівником з інших причин, роботодавець має право накласти штрафні санкції на такого робітника.

Також трудовим законодавством передбачено низку обставин, за яких роботодавець може звільнити працівника без попередження та виплат за контрактом, зокрема:

 • робітник надав підроблені документи;
 • робітник не виконує передбачені контрактом зобов’язання;
 • роботодавцю завдано значної матеріальної шкоди з провини робітника;
 • якщо після двох письмових попереджень робітник продовжує порушувати правила внутрішньої трудової дисципліни;
 • робітник без поважних причин відсутній на робочому місці більше 20-ти днів протягом року, або 10-ти днів поспіль;
 • робітник розкрив комерційну таємницю;
 • робітник визнаний судом винним у кримінальному правопорушенні;
 • робітник з’явився на робочому місці у нетверезому стані чи під впливом наркотичних речовин;
 • робітник застосував фізичну силу до інших співробітників.

Якщо робітник вважає, що його звільнили незаконно, він може у 60-ти денний термін після звільнення звернутися до суду. Якщо суд визнає звільнення працівника незаконним, то працівник має право бути поновленим на роботі або отримати компенсацію у розмірі від 3 до 6 його середньомісячних зарплат.

Питаннями захисту прав іноземних працівників займаються Відділ інспекції Міністерства праці Йорданії та Управління по боротьбі з торгівлею людьми Міністерства внутрішніх справ Йорданії.

УВАГА!

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").

Також рекомендуємо більш детально ознайомитись з умовами працевлаштування в Йорданії на сайті Міністерства праці Йорданії.

Надання медичних та соціальних послуг

Сучасні медичне обслуговування та ліки доступні в основних містах Йорданії, проте не завжди це можна сказати про невеликі міста. Більшість легких та хронічних хвороб можна належним чином лікувати в Королівстві.

Сезонні піщані вітри можуть посилити респіраторні захворювання (напр. астму). Також влітку температура повітря може бути дуже високою, тому рекомендується вживати велику кількість води та уникати знаходження під прямими сонячними променями.

Більшість лікарень в м. Амман є приватними, тому слід мати при собі достатнє матеріальне забезпечення для сплати їх послуг.

Посольство рекомендує мати при собі медичну страховку на випадок хвороби, нещасних випадків або необхідності репатріації в Україну. У разі настання вказаних обставин треба невідкладно поінформувати відповідну страхову компанію.

В м. Амман та м. Акаба можна викликати карети швидкої медичної допомоги, працівники яких можуть надати основні види медичної допомоги. Телефон невідкладної медичної допомоги – 911.

Лікарні в м. Амман

1) Jordan Hospital.

tel : 00962-6-5608080 web-sitel: jordan-hospital.com

2) Specialty Hospital.

tel : 00962-6-5609609 web-sitel: specialty-hospital.com

3) Essra Hospital

tel : 00962-6-5300300 web-sitel: essrahospital.com

4) Ibn-Alhaytham Hospital

tel : 962-6-5205555 web-sitel: ibn-alhaytham-hospital.com

Соціальні питання

Враховуючи релігійні та культурні особливості Йорданії, роль чоловіка в йорданській сім'ї не рідко виходить за рамки загальноприйнятих світових норм. У випадках застосування чоловіком насильницьких дій по відношенню до жінки та дітей існує можливість звернення в Йорданії до "Національної ради з сімейних справ" (www.ncfa.org.jo), а також до Департаменту захисту сім'ї Директорату громадської безпеки (www.familyprotection.psd.gov.jo/en/).

З умовами вступу на навчання в школи Йорданії можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти Йорданії. 

З умовами вступу до вищих навчальних закладів Королівства можна ознайомитись на сайті Міністерства вищої освіти та науки Йорданії.

Порядок в'їзду та митні питання

Порядок в'їзду в Йорданію

Для в'їзду в Йорданію громадянам України необхідно отримати візу. Віза оформлюється у пункті перетину йорданського кордону. Вартість одноразової в'їзної візи дорівнює 40 динарам (близько 60 дол. США). Віза оформлюється терміном до одного місця. 

Слід мати на увазі, що з метою отримання йорданської візи термін дії паспорта повинен мати запас шість місяців з дати оформлення візи.

Наразі існують три шляхи отримання йорданської візи:

1)      придбання «Єдиного туристичного квитка» заздалегідь – це можна зробити через сайт (див.: http://jordanpass.jo/ ). В цьому разі віза оформлюється безкоштовно.

2)      придбання туру в йорданської туристичної компанії, або через її представника в вашій країні (заздалегідь – мінімум за 48 годин) – мінімум на дві ночі. В цьому разі турфірма робить т.зв. «маніфест» - гарантійний лист для міграційної служби в аеропорту і візи оформлюються також безкоштовно;

3)      самостійна подорож до Йорданії. В цьому випадку треба платити за візу 40 динарів (треба по прильоту до проходження паспортного контролю обміняти долари на динари у пункті обміну валют аеропорту напроти стійок паспортного контролю та розраховуватись за візу вже динарами). 

Віза оформлюється на 30 днів. Штраф за перевищення законного строку перебування – 1,5 динари за кожний день порушення. З країни можна виїхати лише після сплати всіх штрафів в повному обсязі.

Увага! 

Наразі існують три пункти пропуску через кордон між Йорданією та Ізраїлем.

 1)      Алленбі / міст Короля Хусейна, 57км від Аммана, розташований в південній частині долини річки Йордан  -  в’їзні йорданські візи мають бути оформлені заздалегідь у диппредставництвахЙорданії (наприклад, в Тель-Авіві),

 

 2)      Міст Шейх Хусейн / Річка Йордан- 90 км від Аммана. Він розташований на півночі, недалеко від Тиверіадського озера (Галілейського моря). Йорданську візу можна оформити на кордоні.

 

 3)      КПП Ваді Араба, розташований на півдні, 324km від Аммана, що з'єднує два курорти Червоного моря - ізраїльський Ейлат і йорданську Акабу - в’їзні йорданські візи мають бути оформлені заздалегідь у диппредставництвах Йорданії (наприклад, в Тель-Авіві),

 

 Звертаємо Вашу увагу на те, що № 1, 3 – це просто переходи, в яких не передбачено оформлення йорданських віз – вони мають бути оформлені заздалегідь в у диппредставництвах Йорданії (наприклад, в Тель-Авіві).

 

Транзитна віза оформлюється в міжнародному аеропорту м.Амман без стягнення зборів та дозволяє перебувати лише в транзитному готелі, що розташований поруч з аеропортом (Transit Hotel -Departures – North Pier-Tel: +962 6 445 1000-Fax: +962 6 445 1029-Mobile: +962 79 789 8000-Email: reservation@ammanairporthotel.com, Website: www.ammanairporthotel.com -працює цілодобово сім днів на тиждень).

У разі потреби вийти за межі аеропорту/транзитного готелю (з метою туризму, відвідання друзів, тощо), потрібно оформити гостьову йорданську візу.

Повернення податків на товари та послуги

В Міжнародному аеропорту ім. королеви Алії для іноземців існує можливість відшкодування податків за придбані під час перебування в Йорданії товари та послуги. При цьому необхідно подати квитанції загальною сумою не менш 365 динарів (515 дол. США). Контактні номери телефонів Офісу з відшкодування податків: (00962) 6 4451552-3

Увага: заборонено возити на територію Йорданії колючі та ріжучі предмети, зброю, наркотичних та психотропних засоби тощо. Існує обмеження на ввіз алкоголю та цигарок. На одну особу дозволено провозити до одного літра алкоголю та двох блоків цигарок. Обмежень на ввіз валюти та коштовностей не існує, втім надмірна кількість може викликати підозру співробітників митної служби, що може призвести до небажаних ускладнень.

Корисні номери телефонів

Контакти офісів, які мають кваліфікацію з перекладу з арабської на українську мову

 Al-Sahel

 telefax: +96265540520

mob.: +962777675929 / +962795505869

 

Summit

тел.: +96265885214

моб.: +962798944302

 

Контакти офісів, які мають кваліфікацію з перекладу з англійської на українську мову

 

Recell For Translation”

моб.: +962797061498,  +962772270878

 

 

Інші корисні безкоштовні телефони:

199 - медична та пожежна допомога

191 - загальний телефон поліції

190 - дорожня поліція

196 (додатковий номер: 4661) - телефон туристичної поліції

Додаткові оплачувані телефонні номери туристичної поліції:

06 569 0384 (стаціонарний);

077 672 8446 та 079 712 3080 (мобільні).

Телефони адвокатів та правозахисних організацій:

- Хадідже Одех (моб. тел.: +9626 566 91 91, e-mail: doojah51@hotmail.com);

- Марам Альтнібат (моб. тел.: +962 799 01 00 19; +962 79 760 46 14);

- благодійна організація, яка надає безкоштовні юридичні консультації та адвокатські послуги «Арабське відродження заради демократії та розвитку» (контактна особа- Сюзан Мохареб: +9626 46 17477, +962775777077, e-mail: somohareb@ardd-legalaid.org);

- Йорданська національна комісія для жінок (контактна особа – Данія Альхджьодж: тел.: +9626 556 07 41; +96279 532 08 24; +962 78 032 53 32; dania@johud.org.jo; dania_lawyer@yahoo.com)

- Анвар Крейшан (+962 79 611 0002);

- Фейсал Хіджазін (моб. тел.: +962776614301, +962795776262, e-mail: faisal_2th@yahoo.com);

- Валід Ксус (тел.: +962 6 461 08 01, моб. тел.: +962 77 733 18 81, e-mail: profwalidgoussous@hotmail.com).

Страхові компанії:

1)United Iinsurance Company

tel : 00962-6-4648513 E-mail : uic@united.com.jo

Mr. Amer or Mr. Ayman

2)The Islamic Insurance Company

tel : 00962-6-5661300 .E-mail : islamicinsurance@orange.jo

Mr.Samer or Mr.Abd alraheem

3) Arab Orient Insurance Company

tel : 00962-6-5609888. web-sitel: araborient.com

 

Мапа