Посольство України в Йорданському Хашимітському Королівстві

, Київ 09:25

Українці в Йорданії

Українська громада в Йорданії

Специфічною рисою української громади в Йорданії є те, що вона переважно складається з жінок-громадянок України, одружених з громадянами Йорданії та дітей від змішаних шлюбів.

Ще починаючи з часів Радянського Союзу до України традиційно приїздила велика кількість громадян Йорданії з метою здобуття вищої освіти. За станом на сьогодні, в Україні продовжує навчатися більш ніж 3 тис. йорданських студентів. Багато з них створюють сім’ї з громадянками України, які потім переїжджають на проживання до Йорданії. Дітям від таких змішаних шлюбів оформляється українське громадянство за народженням.

Кількість таких громадян України, які проживають в Йорданії, рахуючи дітей  налічує близько 5 тис. осіб. Містами проживання українських громадян є найбільші міста Йорданії – Амман, Зарка, Мадаба, Ірбід, Акаба, Карак.

В Йорданії відсутня українська громада у значенні української діаспори, тобто української етнічної спільноти, яка історично проживає поза межами України. Водночас є поодинокі випадки втрати українського громадянства жінками українського походження, які прибули до Йорданії ще за часів СРСР, та, відповідно, їхніми дітьми. На сьогодні вони мають громадянство Йорданії, втім, за умови надання документального підтвердження українського етнічного походження  в них є підстави для набуття статусу «закордонного українця».

Впродовж останніх років відбулося згуртування української громади в Йорданії. Суттєвим результатом роботи стало започаткування та урочисте відкриття 3 вересня 2016 року культурного центру «Українська хата в Йорданії», яке було присвячене до 25-ї річниці незалежності України. Також 30 грудня 2016 року, за підтримки дипустанови, відбулась офіційна церемонія відкриття Українського культурного центру «Водограй». Метою даних закладів є поширення української мови та культури серед української громади та місцевого населення. В центрах проводяться гуртки та уроки: української та арабської мов, творчості, образотворчого мистецтва, сучасної хореографії, традиційного гопаку, дитячого фітнесу та інші.

                                                                                                                   Посольство України в Йорданії