Посольство України в Йорданському Хашимітському Королівстві

, Київ 09:13

Все пізнається у порівнянні. Діяльність ЗМІ в Україні та Йорданії: обмін досвідом і виклики сучасності

04 вересня 2017, 10:31

29 серпня, 11.00 - Економічний, інвестиційний і туристичний потенціали нашої держави; розвиток подій на сході України; обмін досвідом щодо діяльності ЗМІ в Україні та Йорданії.

Учасники: Омар Армуті - відомий йорданський журналіст, письменник, історик, член Cпілки письменників та літераторів Йорданії, незалежний дописувач щоденної арабомовної газети «Al-Diyar»; Алі Джадалла – засновник, власник та головний редактор інтернет-агентства новин «Amman Newspaper»; Гертруд Шарлотта Крогер – заступник головного редактора, журналіст-коментатор інтернет-агентства новин «Amman Newspaper»; Ахід Ахмад Абдель Раззак Альдібей – репортер центрального державного телеканалу «Jordan TV»; Ісса Абдал Карім Салех Арабіят – оператор центрального державного телеканалу «Jordan TV».

Підсумкові матеріали:

Представники йорданської делегації наполягають на відкритті Посольства Йорданії в Україні

Громадяни Йорданії наполягають на відкритті Посольства Йорданії в Україні.

Про це заявив йорданський журналіст, письменник, історик, член Спілки письменників та літераторів Йорданії, незалежний дописувач щоденної арабомовної газети «Al-Diyar» Омар Армуті 29 серпня під час прес-конференції в Укрінформі.

«Ми наполягаємо на відкритті Посольства Йорданії в Україні, яке буде рівнозначним Посольству України в Йорданії для розвитку двосторонніх відносин», - зазначив Армуті.

Посол України в Йорданії Сергій Пасько зазначив, що на наразі в Україні проживає близько 5 тисяч йорданських громадян, які очікують на відкриття Посольства Йорданії в Україні.

«Його Величність Король Йорданії, який приймає основні рішення у цій країні, під час свого першого історичного візиту до України в 2011 році пообіцяв, що таке посольство буде відкрито. Але у зв'язку з серйозною фінансовою ситуацією в Йорданії та зважаючи на те, що 1,3 мільйона сирійських біженців проживають наразі на території Йорданії, відкриття цього посольства затримується», - пояснив Пасько.

Крім того, представники делегації пропонують створити українсько-йорданську бізнесову раду. Відповідну ідею вони озвучили, зокрема, під час зустрічей із держсекретарем Міністерства закордонних справ Андрієм Заяцем і першим віце-президентом Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимиром Михайловим. До того ж, Йорданія зацікавлена у налагоджені торговельних відносин з Україною.

П'ять журналістів із Йорданії відвідають в Україні шевченківські місця та знімуть репортажі про бізнес і туризм

П'ятеро журналістів із Йорданії прибули до України для обміну досвідом.

Про це повідомив посол України в Йорданії Сергій Пасько 29 серпня під час прес-конференції в Укрінформі.

 «Уперше за багато років до України прибула делегація з Йорданії. Це п'ять журналістів провідних йорданських засобів масової інформації. Вони прибули до України 26 серпня і перебуватимуть тут до 3 вересня», - сказав Пасько.

За цей час представники йорданської делегації відвідають Київ, Черкаси, село Шевченкове, село Будище Звенигородського району, місто Умань Черкаської області та Одесу.

«Чому ми сконцентровані на Черкащині? Тому що Йорданія є єдиною з 22-х країн арабського світу, яка назвала вулицю іменем Тараса Шевченка до його 200-річчя - у березні 2014 року (у центрі йорданської столиці міста Амман - ред.)... Минулого року поряд з цією вулицею було відкрито парк українсько-йорданської дружби імені Тараса Шевченка, де наразі росте 700 українських дерев. Тому всіх йорданців, які приїжджають до України, ми направляємо до шевченківських місць, щоб показати, наскільки Україна шанує свого великого поета», - уточнив посол.

Упродовж перших двох днів перебування в Києві йорданські журналісти взяли інтерв'ю у держсекретаря Міністерства закордонних справ Андрія Заяця та першого віце-президента Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимира Михайлова. Увечері 29 серпня представники делегації матимуть зустріч із головою Черкаської обласної державної адміністрації, а вранці 30 серпня зустрінуться з мером міста Черкаси.

«Черкаси і Мадаба (місто на заході Йорданії - ред.) ще в 2011 році підписали угоду про співробітництво між містами. У Мадабі також прийнято рішення про найменування вулиці іменем Тараса Шевченка, але ще вона не визначена. Це відбудеться під час візиту у відповідь черкаської делегації, можливо, навіть цього року», - сказав Пасько.

Близько року тому в Йорданії було створено український культурний центр "Українська хата в Йорданії", де вивчають українську мову і традиції. За півроку після його відкриття Посольство України в Йорданії посприяло у відкритті ще одного культурного центру - «Водограй».

Йорданський журналіст і письменник Омар Армуті у свою чергу представив на прес-конференції свою книгу «Посли різних країн світу говорять з Аммана», 500 сторінок якої присвячено Україні та розвитку двосторонніх відносин між нашими державами. А за  кілька тижнів він має намір видати ще одну книгу про українсько-йорданські відносини, яка буде презентована в обох державах. Найважливіші події, що будуть висвітлені у цих книгах, пов'язані з візитом Президента України до Йорданії у 2002 році та візиту Короля Йорданії до України в 2011 році.

Репортер центрального державного каналу Jordan TV Ахід Ахмад Абдель Раззак Альдібей повідомив про те, що збирається відзняти кілька репортажів про Україну з точки зору туризму, культури та бізнесової сфери, а також про Тараса Шевченка.

Відео з прес-конференції

Останні новини

В Йорданії оголошено міжнародні тендери | 17 січня, 13:05

Інформація про тендери в Йорданії щодо закупівель товарів та послуг (проектні, інжинірингові та будівельно-монтажні роботи), зокрема для реалізації проектів з будівництва і реконструкції об’єктів місцевої енергетичної, комунальної, транспортної інфраструктури, які фінансуються з центральних та місцевих (муніципальних) бюджетів.

Посол України в Йорданії дав інтерв’ю провідним ЗМІ Королівства | 16 січня, 13:00

16 січня 2018 року у приміщенні дипустанови Посол України Сергій Пасько дав інтерв’ю, присвячене 99-й річниці з часу проголошення «Акту Злуки» між УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року, журналістам провідних йорданських ЗМІ, зокрема, журналісту йорданської агенції новин «Петра» С.Хавальде, журналісту газети «аль-Рай» Т.Хмейді, кореспонденту газети «ад-Дустур» І.Маджагіду.  

Відбулася зустріч Посла України в Йорданії з відомим йорданським журналістом | 11 січня, 12:09

10 січня відбулася зустріч Посла України Сергія Паська та співробітників Посольства з відомим йорданським журналістом, письменником, істориком, членом Cпілки письменників та літераторів Йорданії Омаром Армуті.

Привітання Посольства України в Йорданії з Різдвом Христовим! | 06 січня, 16:36

Вельмишановна Українська громадо! Різдво Христове - довгоочікуване сімейне свято, коли за одним столом збирається велика родина і одне з найголовніших свят Українського народу.